🔥 Septembrové knižné zľavy až do 80%

theoBlogy

TheoBlogy je dialogická kniha o veciach, ktoré sú pre autora hodné úvahy a rozhovoru. Táto kniha je pokusom niečo z ich...


🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
7,90€
Zľava 50%
3,95€

TheoBlogy je dialogická kniha o veciach, ktoré sú pre autora hodné úvahy a rozhovoru. Táto kniha je pokusom niečo z ich elektronickej verzie preniesť aj na papier. Budú provokujúcim pozvaním pre čitateľov, aby sa vydali na dobrodružnú cestu myslenia o otázkach zmyslu, viery a jej polemického prežívania mimo zovretia autorít. Autor v interakcii viery a životnej praxe dešifruje hodnotové postoje jednotlivca aj spoločnosti. Neponúka hotové odpovede. Cieľom je cesta hľadania nových odpovedí na nové situácie a výzvy. Toto objavovanie sa deje len v dialógu. Niekedy kostrbatom a výbušnom. Je to dialóg s otvoreným koncom. Hľadanie pravdy musí ostať aj pre teológiu ako vedu tým najposvätnejším cieľom. Bez rozhovoru a niekedy aj šokujúceho poznania to nejde.
Sprievodné kresby Fera Guldana sú rovnako dynamické a dialogické. Sú pridanou hodnotou zbierky teologických blogov, ktoré sa nehrajú na veľkú teológiu. Len tlmočia autorovo osobné videnie toho, čím by teológia mohla byť.
S predslovom Antona Srholca a doslovom Dušana Jauru.

Rok vydania: 2011 ISBN: 9788089445196 Rozmer: 110×175 mm Počet strán: 174 Väzba: brožovaná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách