🔥 Septembrové knižné zľavy až do 80%

Hitler a tajné spoločnosti

Stal sa Hitler nekontrolovateľnou kreatúrou tajných spoločností? Táto kniha odhaľuje kľúčovú stránku jeho osobnosti, ktorou...

Philippe ValodeIkar (2010)

🍎 Vypredané
9,90€

Stal sa Hitler nekontrolovateľnou kreatúrou tajných spoločností? Táto kniha odhaľuje kľúčovú stránku jeho osobnosti, ktorou bola fascinácia okultnými náukami a paranormálnymi javmi.
Keď ako mladý umelec pôsobil Hitler vo Viedni, bol členom Rádu nového chrámu, hlásajúceho násilie a nenávisť voči cirkvi a židom.
Po prvej svetovej vojne sa ako bývalý vojak stretol s Dietrichom Eckhartom, ktorý sa stal jeho ideovým učiteľom a teoretikom národného socializmu. Spoznal aj záhadnú pohansko-rasistickú Spoločnosť Thule, ktorej členovia propagovali autoritatívny režim a tvrdili, že poznaním veľkých tajomstiev dejín môže ovládnuť svet.
Prostredníctvom nacistickej strany sa Hitler stal významnou postavou politickej arény. Do popredia ho pretláčal kruh iluminátov, veril mágii a astrológii. Obklopený mágmi, povzbudzovaný drogami, ktoré si neprestajne dával ordinovať, elektrizoval nemecké davy a postupne sa vzďaľoval ľuďom, ktorí ho priviedli na vrchol štátu. Po prevzatí moci sa bývalých majstrov zbavil, pričom v roku 1937 dokonca zakázal aj tajné spoločnosti. Napriek tomu sa neprestal obracať na vychýrených astrológov a ich predpovede značne ovplyvňovali jeho rozhodnutia.

Originálny názov: Hitler et les sociétés secrètes Rok vydania: 2010 Rozmer: 137×207 mm Počet strán: 200 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách