🛍️ Akčné zľavy na knihy!

Sú kresťania ľudia?

Kresťanský život je obnovovaním a potvrdzovaním Božieho obrazu v nás. Ak sa nazdávame, že duchovnosť spočíva v popieraní...


🍌 Odosielame o 9 dní.
1,00€

Kresťanský život je obnovovaním a potvrdzovaním Božieho obrazu v nás. Ak sa nazdávame, že duchovnosť spočíva v popieraní našej ľudskej prirodzenosti, mýlime sa. Oslobodiť sa od hriechu neznamená oslobodiť sa od svojej ľudskej podstaty.

N. M. de S. Cameron si zobral za príklad najľudskejšieho z ľudí – Ježiša Krista, na ktorého sme povolaní sa podobať. Ježiš nám ukázal, akými nás Boh na počiatku stvoril a do čoho nás pri vykúpení povoláva: do života v tele, a zároveň k poslušnosti Bohu.

Úryvky:
1)
Ak si položíme otázku: „Akí ľudia boli hrdinami v biblických dobách?“, natíska sa odpoveď. Boli to rovnakí hriešnici ako my, niektorí horší, iní lepší, všetci bojovali s hriechom a nikto z nich nebol dokonalý. Podobne ako my stále zápasili s pokušením, a podobne ako my mu niekedy podľahli v maličkostiach, inokedy dokonca v dôležitých veciach. Spájala ich predovšetkým viera. Pokúšali sa o veľké Božie veci a práve to z nich urobilo hrdinov.
Keď si uvedomíme, s akou otvorenosťou popisuje Biblia svojich svätých, musí nás prekvapiť, koľko kresťanov stále (a často tvrdohlavo) zotrváva v presvedčení, že ich hrdinovia boli istým spôsobom bez hriechu. Niektorí kresťania dokonca pripúšťajú, že veria v bezhriešnu dokonalosť. Nesprávne chápanie hriechu vedie k pokrivenému obrazu, ktorý si vytvárame o sebe samých. Svojich kresťanských hrdinov, či už z Biblie alebo odinakiaľ, si predstavujeme ako takmer dokonalých, bez hriechu, a vedení touto pokrivenou predstavou o tom, čo znamená žiť vierou v Boha, márne sa pokúšame dať svojmu životu zmysel.
To dvojakým spôsobom ovplyvňuje naše ponímanie hriechu a viny v kresťanskom živote. Po prvé, zvádza nás to k domnienke, že sme neúspešní veriaci, keďže sa od nás požaduje takmer dokonalosť, ktorú nedokážeme dosiahnuť. Náš pokus o kresťanský život končí krachom. Možno vôbec nie sme kresťania, prebleskne nám mysľou, a v slabšej chvíli sa v nej táto pochybnosť udomácni. Stane sa tak práve vtedy, keď potrebujeme dôveru v Boha prameniacu z poznania, že napriek tomu, že sme hriešnici, žijeme vierou. Musíme si uvedomiť, že keď na nás ukáže prst ... viac v čitárni.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2001 ISBN: 8096835459 Rozmer: 148×210 mm Počet strán: 102 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách