Nové septembrové knižné zľavy sú TU!

Dobrý boj

Danielle SteelIkar (2021)

🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
13,90€
Zľava 10%
12,51€

📚Prečítaná za 9,73€ (Zľava 30%) Zobraziť v bazári kníh

Dcéra a vnučka prominentných manhattanských advokátov Meredith McKenziová je predurčená na to, aby získala to najlepšie kvalitné vzdelanie, príslušnosť k spoločenskej smotánke, dokonalé manželstvo. Meredith prežíva detstvo v Nemecku, zatiaľ čo jej otec súdi nacistických vojnových zločincov v rámci norimberských procesov, a citlivo vníma boj medzi dobrom a zlom odohrávajúci sa v reálnom čase.

Keď sa jej rodina vráti do Spojených štátov, Meredith si začne raziť vlastnú cestu a plávať proti prúdu s podporou voľnomyšlienkarského starého otca. Je odhodlaná stať sa právničkou napriek námietkam svojho konzervatívneho otca. Spriatelí sa s mladou nemeckou Židovkou, ktorej rodina zahynula v koncentračnom tábore. A kým jej starý otec stúpa po kariérnom rebríčku ku kreslu sudcu Najvyššieho súdu, Meredith sa zúčastňuje na najnaliehavejších kauzách svojich čias: boji za občianske práva a protestoch proti vietnamskej vojne.

V nasledujúcich, pre Ameriku búrlivých rokoch sa Meredith pripája k predvoju novej generácie žien a prekonáva hranice v spoločenskom, politickom aj pracovnom živote. No násilie sa priblíži aj k jej domovu a Meredithina kedysi súdržná rodina musí prehodnotiť hodnoty a tradície vo svetle nových časov, ale aj prežiť zdrvujúcu stratu.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: The Good Fight Rok vydania: 2021 ISBN: 9788055178028 Rozmer: 125×200 mm Počet strán: 320 Väzba: pevná Jazyk: slovenčinaŠtýl: romantický, historický

Zaradené v kategóriách