Jún, nové knižné zľavy až do 80%!

Ichigo - Ichie

Prítomný okamih

Héctor GarcíaTorden (2020)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,88€
Zľava 13%
14,69€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Každý okamih v našom živote nastane iba raz.
Každý okamih v našom živote nastane iba raz, a ak ho necháme vykĺznuť, stratíme ho navždy o to ide v myšlienke zachytenej japonskou frázou ichigo ichie (vyslovuje sa iči-go iči-a). Ako zdokonaliť túto schopnosť sa dozvieme v jednoduchom manuáli, praktickom a zároveň poetickom, aby sme sa naučili, ako urobiť každú chvíľu vzácnou a naučiť sa tajomstvá japonského carpe diem.

Je to koncept, ktorý sa môže zdať triviálny, ľahko naň však zabúdame popri povinnostiach a obavách každodenného života.

V dobe, ktorá oslavuje rýchlosť a spotrebu, je táto kniha v rozpore so súčasnosťou. Nabáda nás, aby sme zdvihli nohu z pedála a naučili sa žiť život zameraný na prítomnosť, naučili sa najprv počúvať seba a potom ostatných. Aby sme sa snažili hľadať mier za zvukmi pozadia, ktoré nás každý deň unavujú a každú náladu zredukujú, učia sa tajomstvá japonského kapra.

Praktizovaním Ichigo-ichie sa budeme cítiť spokojnejší a šťastnejší, prestaneme myslieť na balast minulosti a nebudeme nás trápiť budúcnosť tým, že sa naučíme plne prežívať prítomnosť. Na konci cesty sa staneme lovcami okamihov, budeme ich môcť chytiť za letu a užívať si ich pre to, aké sú: jedinečné a neopakovateľné.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2020 ISBN: 9788082230362 Rozmer: 155×215 mm Počet strán: 165 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách