💡Aktualita! Bezpečne a expresne kuriérom od 2,97€ 🚚

Kniha Na konci októbra - Lawrence Wright

Na konci októbra

Lawrence WrightIkar (2020)

🍌 Odosielame o 5 dní.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
14,90€
Zľava 20%
11,92€

V zajateckom tábore v Indonézii zomrie štyridsaťsedem ľudí na hemoragickú horúčku. Spočiatku informácii málokto pripisuje význam, v podobných lokalitách sú epidémie časté. Zarážajúci je však vekový priemer obetí a vysoká smrtnosť. Mikrobiológovi a epidemiológovi Henrymu Parsonsovi sa zľahčovanie situácie nepozdáva, a tak sa vydá priamo do ohniska nákazy. To, čo tam nájde, bude mať zakrátko ničivé globálne následky. Prvoradé je teraz vystopovať nakazeného muža mieriaceho na každoročnú hadždž do Mekky medzi milióny pútnikov.

Svet napriek snahe zachvacuje pandémia a ruská emigrantka, dnes už vysokopostavená osoba na ministerstve vnútornej bezpečnosti USA, radí prezidentovi, ako reagovať na možnú biologickú vojnu. Je pravda, že smrtiaci vírus vyvinuli v ruských laboratóriách v snahe rozpútať medzinárodný konflikt? A akú úlohu zohrávajú pri jeho šírení biologické zbrane? Pliaga sa šíri po celom svete, odstavuje inštitúcie – vedecké, náboženské, vládne – a hubí obyvateľstvo. Rozbehnutý vlak sa už nedá zastaviť.
Lawrence Wright nám ponúka jedinečný, napínavý triler plný fascinujúcej histórie, ktorý v kontexte súčasnej pandemickej situácie vo svete naberá celkom nový rozmer.

Originálny názov: The End of October Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020 Rozmer: neuvedený ISBN: 9788055175027 Počet strán: 424 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách