☀️Najväčšie letné 📚 zľavy! Pozri si program zliav

Kritika & Kontext (č. 57)

Kritika & Kontext (č. 57)

Mení sa svet k lepšiemu alebo horšiemu?

Kritika a kontext (2020)

🍌 Odosielame o 5 dní.
3,00€

Svet sa mení k lepšiemu aj horšiemu súčasne, píšu autori časopisu Kritika & Kontext, č. 57 (zostavili Egon Gál a Martin Takáč). Sme bohatší, zdravší, gramotnejší a slobodnejší ako generácie ľudí pred nami, napriek tomu nie sme šťastnejší. V najbohatších a najrozvinutejších krajinách pribúda frustrovaných a psychicky deprivovaných ľudí. Rastie nostalgia za minulosťou, strach z budúcnosti, nedôvera k inštitúciám. Ľudia sa cítia klamaní, manipulovaní a bezmocní. Časopis prináša úvahy domácich a zahraničných autorov o vplyve sociálnych nerovností na stav spoločnosti, dôvodoch sociálnej polarizácie a úlohe nových technológií. Ich názory sa v mnohom rôznia, no v jednom sa zhodujú. Problémy, pred ktorými súčasné spoločnosti stoja, sú gigantické, ale mali by sme ich chápať ako výzvy, nie ako prichádzajúce apokalypsy.
Hlavnú tému dopĺňa literárna časť, ktorú zostavil Ľubomír Feldek, o návrhu Nobelovej ceny za literatúru pre Rudolfa Dobiáša a sonete ako literárnej forme s akcentom na čerstvý preklad Hviezdoslavových Krvavých sonetov do angličtiny.
Číslo ilustrujú reprodukcie diel Rudolfa Sikoru.

Jazyk: slovenský, anglický Rok vydania: 2020 Rozmer: 182×257 mm Katalógové číslo: 9771335171024 Počet strán: 146 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách