📚 Horúce knižné zľavy

E-kniha E-Čarovné Slovensko 04/2020 -

E-Čarovné Slovensko 04/2020 (e-kniha)

Aprílové číslo prináša typicky jarné témy, mnohé spojené s veľkonočnými sviatkami.

PDF MAFRA Slovakia (2020)

🌴 Okamžite na stiahnutie
2,50€

Unikátne fotografie Slovenska, veľké príbehy, exkluzívne reportáže, cestovanie, záhrada, recepty, praktické rady a tipy... to je Čarovné Slovensko.
Každý mesiac vám bude prinášať zaujímavé príbehy s unikátnymi fotografiami o magických miestach našej krajiny, nádhernej prírode – faune i flóre, fantastických a kreatívnych Slovákoch. Ale tiež o remeslách, tradíciách
v modernom prevedení. Chýbať nebudú ani praktické rady a tipy.

Napríklad príbeh o šikovnej Slovenke, ktorá zdobí kraslice tradičnou metódou vyškrabovania, avšak novátorsky modernizovanou, alebo návod na to, ako si rýchlo a jednoducho upliesť vlastný korbáč pre šibačov, ale aj rozprávanie o tajomnom Spišskom Jeruzaleme a miestnej kalvárii. Čitatelia si môžu prečítať aj o jarných zvykoch našich predkov – predovšetkým o vynášaní Moreny, niekde známej aj pod menom Kyselica, Muriena, Smrť, Hejhana, Kyseľ či Marmuriena – ale aj o magickej noci na prelome apríla a mája, ktorú nazývali Valpurgina noc.
Pre tých, ktorí radi objavujú zaujímavé miesta, ponúka okrem iného tipy na ľahko dostupné minerálne pramene, z ktorých chutí voda úplne inak, má totiž nezameniteľnú chuť hôr.
Milovníkov technických pamiatok poteší článok o unikátnom historickom Turčekovskom vodovode, ktorý využíval energiu vody počas zlatej éry baníctva v Kremnici. Nechýba spomienka na významných Slovákov – v tomto prípade vynálezcu Jozefa Maximiliána Petzvala, ale aj príbehy o zaujímavých ľuďoch, ktorých stojí za to spoznať. Či už je to potomok kráľa drotárov, ktorý pokračuje v šľapajach svojho otca, alebo zberateľ historických traktorov, ktorého zbierka patrí k najväčším na Slovensku, alebo diaľkoví pozorovatelia, ktorí vedia, kam a kedy sa vydať, ak človek chce dovidieť stovky kilometrov ďaleko. A k tomu všetkému krásne a jedinečné fotografie z rôznych kútov nášho nádherného Slovenska.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020

Zaradené v kategóriách