Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Minimalistický denník - Andrea Richardson

Minimalistický denník

Spomaľ a dosiahni viac


🍌 Predobjednávka, vychádza 13. 11. 2019
11,90€
Zľava 15%
10,12€

Prvý minimalistický a inšpiratívny denník

Od autorky knihy Minimalistický domov.

Dlhé roky som bola sústavne zaneprázdnená, no neproduktívna. Navyše ma stresoval aj môj životný priestor. Doma som sústavne niečo hľadala, zdvíhala zo zeme či upratovala. Ako sa vraví – chaos doma, chaos v hlave.

Za tých pár rokov som vyskúšala veľa plánovačov, kalendárov a diárov. Kúpila som si farebné ceruzky, zvýrazňovače a zápisníky. Písala som si dlhočizné zoznamy všetkého, čo treba vybaviť. Nekrátili sa, práve naopak. Keď sa mi na chvíľu zdalo, že mám veci konečne pod kontrolou, po pár týždňoch som bola presne tam, kde predtým. Pre neporiadok som stratila aj svoje nekonečné zoznamy a v diári na mňa zízali zabudnuté biele strany.

Napriek tomu, že som sa veľmi snažila, nikdy som si nenašla čas na to, čo som považovala za najdôležitejšie pre seba. Spokojný bol manžel, deti aj šéf v práci. Spokojní boli všetci okrem mňa. Môj život plánovali okolnosti a tí druhí. Nedokázala som povedať nie.

Po rokoch nenaplneného života v pokluse som objavila záchranu. Volá sa minimalizmus. Ten ma naučil sústrediť sa len na jednu podstatnú vec, ktorú práve chcem dosiahnuť, a pripomínať si, prečo je pre mňa dôležitá. Prečo má byť len jedna? Lebo sa z nej vďaka tomu stáva priorita, ktorú dokončím v konkrétnom dni. Ak budeš postupovať rovnako, celý deň ťa bude sprevádzať pocit úspechu a nepôjdeš spať s výčitkami.

Denník, ktorý držíš v ruke, je nástrojom na spomalenie hektického života a vyjasnenie zaneprázdnenej mysle. Nie je dôležité to, čo bude o päť rokov. Najdôležitejší čas je práve teraz.

Minimalistický denník ti pomôže:

  • robiť denne len tú vec, ktorá je práve dôležitá,
  • pripomínať si svoje životné priority,
  • praktizovať silu vďačnosti a žiť v prítomnosti,
  • naplánovať si pravidelný pohyb,
  • kontrolovať denné výdavky a podchytiť impulzívne nákupy,
  • eliminovať zbytočnosti,
  • plánovať si deň,
  • vyprázdniť si myseľ,
  • relaxovať pri práci s rukami,
  • pravidelne vypnúť technológie.

Prečo zvoliť minimalistický denník? Pretože práve minimalizmus je silným nástrojom na podporu produktivity. Základ úspešného dňa nie stihnúť veľa vecí, často nepodstatných, ale spraviť jednu – tú najdôležitejšiu.

Zjednoduš si deň a dýchaj. Prerieď, deleguj, oddychuj, rob podstatné veci s jasnou mysľou. Spomaľ a dosiahni viac. S láskou Andrea Richardson, autorka a blogerka.


Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Odporúčaný vek: 12+ Rozmer: 135×205 mm ISBN: 9788081642104 Počet strán: 230 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách