Absurdistán (2008) (DVD)

Keď je voda z kohútika dôležitejšia než láska ... Režie: Veit Helmer Hrají: Kristýna Maléřová, Max Mauff

Bonton Film (2008)

🍎 Vypredané
2,49€
Zľava 7%
2,32€

Groteskně laděné podobenství o „válce pohlaví“ se odehrává v malé vesnici Absurdistán uprostřed pouště někde mezi Evropou a Asií. Velkou potíží pro vesnici je nedostatek vody. Mnohem větším problémem je však lenost mužů, kteří pro zlepšení situace odmítají byť jen hnout prstem. Mužská lhostejnost ve vsi vyvolá sexuální stávku, která se postupně mění v téměř válečný konflikt mezi muži a ženami a rozdělí vesnici ostnatým drátem.Inšpiráciou pre vznik tretieho celovečerného filmu Veita Helmera bola správa v novinách o tureckej obci, kde sa ženy vzbúrili proti mužom, ktorí neboli schopní opraviť miestny vodovod. Odopreli im sex, pokiaľ nezabezpečili normálny chod domácností.
Groteskne ladené podobenstvo o „vojne pohlaví“ sa odohráva v malej dedine Absurdistan, uprostred púšte niekde medzi Európou a Áziou.
Veľkou potiažou pre dedinu je nedostatok vody. Oveľa väčším problémom je však lenivosť mužov, dedine vyvolá sexuálnu stávku, ktorá sa postupne mení na takmer vojnový konflikt medzi mužmi a ženami a rozdelí dedinu ostnatým drôtom.
A uprostred tohoto sa odohráva tragikomický príbeh chlapca Temelka a dievčaťa Aji, ktorí by radi prežili svoju prvú milostnú noc. A aby to nemali také jednoduché, ich „prvýkrát“ sa musí odohrať v určitom postavení hviezd, ktoré určila Ajina babička ako ideálne. A aby toho nebolo málo, musia sa najprv spoločne vykúpať… Z vodovodného kohútika však netečie ani kvapka vody.
Aja tvrdohlavo trvá na tom, aby Temelko problém vyriešil a ten sa musí rýchlo rozhýbať k činu, aby neprepásol priaznivú konšteláciu hviezdnej oblohy.
Helmerov Absurdistan realizovaný v medzinárodnom merítku (v úlohe Aji sa objaví Kristýna Maléřová z Těšínského divadla) svojou výraznou štylizáciou pripomína nemé filmové grotesky a tiež filmy Emira Kusturicu alebo Nany Džordžadzeovej.

Originálny názov: Absurdistan Jazyk: český 5.1, anglický 5.1, poľský 5.1 Rok vydania: 2008 Rozmer: 135×190 mm Výrobca: D004683 Dĺžka: 88 Obal: DVD obal Titulky: české