🔥Horúca správa: Nový prípad Dominika Dána v predpredaji!

Kniha Od telemetrie k internetu vecí II - Juraj Vaculík

Od telemetrie k internetu vecí II

Dátová analytika, umelá inteligencia, bezpečnosť a digitálna ekonomika

Juraj VaculíkEDIS (2019)

🍌 Dodanie môže trvať viac ako dva týždne
21,70€
Zľava 5%
20,62€

Publikácia sa snaží poukázať na základné aspekty, ktoré sú dôležité pre pochopenie internetu vecí. Štruktúra je rozdelená na jednotlivé časti, ktoré zodpovedajú týmto základným oblastiam ako „Internet vecí“ - úvod do problematiky, historické základy, štruktúra a hlavné oblasti ako priemyselný, spotrebný internet vecí a základné definície.

Druhá kniha s podnadpisom „Dátová analytika, umelá inteligencia, digitálna ekonomika a bezpečnosť“ je zameraná skôr na praktickú časť a zaoberá sa analytikou týchto získaných dát. Analytika sa nerobí len preto aby sa robila, ale dáva význam informáciám. S dátovou analytikou úzko súvisí problematika umelej inteligencie a strojového učenia, ktorá pomáha pochopiť vzťahy a súvislosti v dátach. Predposledné dve časti sa venujú problémom a náznakom riešení v oblasti bezpečnosti a dopadu prvkov internetu vecí do oblasti ekonomiky a jej prvky ako blockchain alebo digitalizácia.

Záverečná časť predstavuje ukážky konkrétnych riešení z niekoľkých oblasti ako sú energetické siete, zdravotníctvo, inteligentná domácnosť, doprava alebo logistika. Ukazuje niektoré riešenia v oblastiach, ktoré majú veľký potenciál a dokážu podporiť digitálnu ekonomiku a nové, možno zatiaľ neobjavené technológie a produkty.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 9788055415222 Počet strán: 205 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách