Nová krimi Dominika Dána v predpredaji!

Deti krvi a kostí TOP #12

s originálnou obálkou pod prebalom

Tomi AdeyemiTatran (2019) • Séria Odkaz Orishe • 1. diel

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
22,90€
Zľava 21%
18,09€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Jedna knižka, dve obálky. Môžete si vybrať podľa toho, ktorá sa vám viac páči (stačí dať dole prebal). Viac v ukážkach :)

ZABILI MI MATKU. VZALI NÁM MÁGIU. SNAŽILI SA NÁS POCHOVAŤ. TERAZ POVSTANEME.

Zélie si pamätá, že kedysi bola celá krajina Orïsha plná mágie. Ohnivci zapaľovali plamene, Vlnopáni rozkazovali vlnám a Zéliina mama Smrtonoska vzývala duše mŕtvych. No potom mágia kamsi zmizla a všetko sa zmenilo. Všetkých Madžiov na príkaz krutého kráľa vyvraždili, Zélie obrali o mamu a jej ľud o nádej. Teraz však má Zélie jedinečnú šancu zaútočiť na kráľovskú rodinu a vrátiť krajine mágiu. Musí zabrániť korunnému princovi, aby definitívne zničil mágiu, a s pomocou princeznej mu prejsť cez rozum. Na každom kroku na ne číha nebezpečenstvo, z krovín vrčia snežné lepardnéry a vo vodách vyčkávajú pomstychtiví duchovia. Najväčšou hrozbou pre krajinu sa však môže stať práve Zélie – ak sa nenaučí kontrolovať svoju moc.

Tomi Adeyemi nadväzuje na tradíciu veľkých fantasy románov. Navyše prišla s neošúchaným námetom čerpajúcim z africkej mytológie a mágie. Autorkin štýl je plný farbistej fantázie, napínavú tajomnú atmosféru spestrujú prvky africkej kultúry a opisy rôznych druhov mágie. Preto sa nemožno čudovať, že filmoví producenti ihneď prejavili záujem a odkúpili práva na sfilmovanie príbehu.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: Children of Blood and Bone Rok vydania: 2019 Odporúčaný vek: 14+ ISBN: 9788022209878 Rozmer: 148×233 mm Počet strán: 464 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách