📚 Knižná akcia každý mesiac

Sherlock Holmes 5: Návrat Sherlocka Holmesa

Arthur Conan DoyleSnowMouse Publishing (2019) • Séria Sherlock Holmes • 5. diel

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,90€
Zľava 10%
15,21€

Titul je dostupný aj v kolekcii 1-5 za skvelú cenu!

Sherlock Holmes, podobne ako mnohí veľkí umelci, žil pre samo svoje umenie a často odmietol pomôcť boháčom a mocným tohto sveta, ak v ňom ich prípad neprebudil záujem. Na druhej strane obetoval týždne tej najintenzívnejšej práce záležitostiam obyčajných ľudí, ak sa ich prípady vyznačovali čímsi zvláštnym alebo dramatickým, čo prebúdzalo jeho predstavivosť a čo bolo výzvou pre jeho mimoriadne schopnosti. Jeho neustále sa šíriaca povesť prinášala so sebou aj čoraz rozsiahlejšiu prax a z detektíva sa stal veľmi zamestnaný človek.
Doktor Watson vo svojich zápiskoch uchoval podrobnú dokumentáciu o prípadoch, ktoré spolu riešili, a ako sám otvorene priznáva, z toho obrovského množstva je preňho mimoriadne ťažké vybrať tie, ktoré si zaslúžia zverejnenie. Podkladom pre drobné príbehy v zbierke poviedok Návrat Sherlocka Holmesa sa nakoniec stali kauzy, ktoré vzbudili záujem ani nie tak brutalitou zločinu, tvoriaceho ich jadro, ale skôr dômyselnosťou a dramatickosťou ich riešenia.

Návrat Sherlocka Holmesa je piatym zväzkom série a rovnako ako v predchádzajúcich častiach, príbehy preložil Ján Kamenistý a ilustroval Julo Nagy.


Rok vydania: 2019 ISBN: 9788089465330 Rozmer: 130×195 mm Počet strán: 448 Väzba: pevná Štýl: napínavý, dobrodružnýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách