👑 Kráľovské knižné leto = Veľké zľavy

Da Vinciho kuchyňa

V čase, keď v ranorenesančnom Taliansku zúrili vojny medzi mestskými štátmi, záhadný génius Leonardo da Vinci vytvoril...

Dave DeWittIkar (2007)

🍎 Vypredané
11,58€

V čase, keď v ranorenesančnom Taliansku zúrili vojny medzi mestskými štátmi, záhadný génius Leonardo da Vinci vytvoril niektoré z najvýznamnejších umeleckých diel všetkých čias. Slávu si nezískal iba úsmevom Mony Lisy - na dvore Sforzovcov v Miláne pripravoval najveľkolepejšie divadelné predstavenia a bankety, aké kedy Európa videla, a to napriek tomu, že sám žil takmer ako mních a konzumoval najjednoduchšiu vegetariánsku stravu.

Vo svojich skicároch nám Leonardo zanechal podrobný záznam o svojom talente a nadšení pre stravu: o varení, filozofii stravy, radách týkajúcich sa pitia a o kuchynských vynálezoch. Da Vinciho kuchyňa skúma rozvoj a premenu talianskej stravy v priebehu 15. a 16. storočia - od opisov pompéznyh hostín a jedál podávaných na kráľovských dvoroch až po jednoduchšiu stravu, ktorou sa živili roľníci.

Kniha obsahuje fascinujúce ilustrácie, pôvodné recepty majstrov talianskej renesančnej kuchyne, niektoré ich moderné adaptácie a Leonardov vlastný šalátový dresing. Zachytáva históriu a význam talianskej kuchyne od renesancie až do dnešných čias, objasňuje pôvod da Vinciho gastronomických triumfov a jeho silnú vášeň pre stravu a varenie.

Dielo zaujme nadšencov varenia a stravy, ako aj priaznivcov umenia a histórie. Takže prijmite pozvanie do Da Vinciho kuchyne! Čosi sa v nej varí pre každého.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2007 Rozmer: 145×227 mm ISBN: 8055115436 Počet strán: 221 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách