📚 Horúce knižné zľavy

Vtedy na Záhorí

alebo Tá fľaša mení situáciu

Fero RajecFero Rajec (2005)

🍎 Vypredané
8,00€

...
Po príchode nadstrážmajstra Tomčíka z pošty, Rajský ako nováčik, priúčal sa evidovaniu došlej pošty. Valér otvoril obálku, spozornel a nahlas čítal:
- Mestské kultúrne stredisko v Holíči podáva podnet na trestné stíhanie neznámeho páchateľa, ktorý hrubo poškodil sadrovú bustu súdruha Vladimíra Iľjiča Lenina v priestoroch Kultúrneho domu v Holíči, počas konania silvestrovskej zábavy, v noci zo dňa 31.12.1975 na 1.1.1976. Sme hlboko pohoršení zneuctením vodcu proletariátu a zakladateľa Komunistickej internacionály. Žiadame Vás o vyšetrenie tohto vandalizmu. – dočítal Valér z dopisu.
Fero sa zamyslel a len tak povedal: - Sadrová busta nemusí byť drahá. Prečo nás tým obťažujú?
Valér strihol po Ferovi a povedal: - Tadi vúbec nejde o to či stójí tristo alebo pjecto korun. Víš si prectavit, co ten dopis spúsobí? Už za chvílku, enem co si ho náčelňík prečítá, bude moset informovat šéfa okresu a jeho zástupcu pro eštébé. Tí zas budú informovat kraj a tí z kraja, aj samotné ministerstvo! Feri, toto je mimorádka.
Po zaevidovaní Fero opečiatkoval dopis prezenčnou pečiatkou a dopísal do kolónky dátum prijatia 4.1.1976. Valér vzal dopis a odniesol ho náčelníkovi, ktorého všetci prezývali Starý.
Fero si len pomyslel: - Len, aby sa z tej sadrovej hlavy všetci neposrali!
Starý po prečítaní dopisu okamžite odišiel na miesto činu. O polhodiny sa vrátil z kulturáku a všetkým na oddelení povedal: - Chuapi, Leňinova busta biua prez Silvestra prenesená z vestibulu aj s drevjením poctafcem do zákulisá jevišťa. Otád ju neznámi pachateu zebrau a vihodziu ven z okna do popeuňice. To je vrchol sviňstva! – zvášil hlas a pritvrdil: - Tá busta má enem odraní nos, ale celá je zasraná blvancama ňejakého hovada. Chuapi, súdruha Leňina, aňi bi ste ho nespoznali! Takí vulgarizmus, to nemá obdobi v ďejinách svjetové socijalistické sústavi! Friško idu volat okresňímu, toto je mimorádka! Valér, zavolaj chuapom, nech do hodzini nastúpja, a do odvoláňá im ruším volno!
...

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2005 Rozmer: 152×210 mm ISBN: 8089158064 Počet strán: 192 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách