👑 Kráľovské knižné leto = Veľké zľavy

Svatý grál

Legenda o svätom gráli alebo Sangreale je stará vyše osemsto rokov. Dnes nachádzame jej motívy a príbehy v knihách aj...


🍎 Vypredané
9,92€

Legenda o svätom gráli alebo Sangreale je stará vyše osemsto rokov. Dnes nachádzame jej motívy a príbehy v knihách aj filmoch a nechýbajú ani v ľudovej kultúre. Čo je svätý grál? Je to kalich, ktorý obsahoval Ježišovu krv? Je to podnos, na ktorom spočívala hlava Jána Krstiteľa? Alebo to je nádoba, ktorú Ježiš použil pri Poslednej večeri? Je to manželka Ježiša, ktorá nosila jeho krv v podobe dieťaťa? Je príbeh o gráli pôvodne keltská legenda, alebo ide o príbeh z Blízkeho východu? Kto ho rozprával a prečo? Žil skutočne kráľ Artuš? Existoval naozajstný grál? Pu blikácia Svatý grál odpovedá na tieto aj mnohé ďalšie otázky a tiež predstavuje umelecké artefakty inšpirované grálom.

 

Kniha Svatý grál je súčasťou novej edície Evergreen, ktorá vychádza v spolupráci s vydavateľstvom TASCHEN. Ponúka vhľad do tém, ktoré boli po stáročia zdrojom záujmu ľudí a ktoré nám dávajú odpovede na základné duchovné a náboženské otázky. Venujú sa hlavným témam východneho a západného náboženstva, predstavujú najdôležitejších predstaviteľov a sprístupňujú dôležité fakty.

Jazyk: český Rok vydania: 2007 Rozmer: 150×150 mm ISBN: 8072099535 Počet strán: 152 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách