📚 Horúce knižné zľavy

Brooklynské frašky

Čo má robiť šesťdesiatročný bývalý poisťovací agent, ktorý sa vyliečil z rakoviny, opustila ho manželka i chuť do života?...

Paul AusterIkar (2007)

🍎 Vypredané
11,58€

Čo má robiť šesťdesiatročný bývalý poisťovací agent, ktorý sa vyliečil z rakoviny, opustila ho manželka i chuť do života? Nathan Glass to vyrieši svojsky. Odsťahuje sa do Brooklynu, na miesto svojho detstva, kde sa rozhodne pospisovať všetky možné hlúposti, trápnosti a prešľapy, ktorých svedkom sa chtiac-nechtiac stal. Kým pracuje na svojich zápiskoch, vynárajú sa pred ním nové tváre a ich osudy: synovec, ktorý mal byť vedcom, no skončil ako taxikár; deväťročná neter, ktorá z akýchsi neznámych dôvodov nie je ochotná prehovoriť; majiteľ antikvariátu s podozrivou minulosťou; a samozrejme ženy, či už v úlohe pomocníčok alebo obetí a spasiteliek. Skrátka, zraniteľní ľudia vo svete plnom nástrah a neistôt.
Rozprávač Brooklynských frašiek hovorí o veľkých otázkach života i smrti s ľahkosťou, bez tónu trpkosti. Pramienky malých príbehov sa nakoniec spoja do neuveriteľného, no presvedčivého toku podfarbeného brilantnými úvahami, ale aj zábavnými anekdotami napríklad o Kafkovi či Wittgensteinovi. Brooklynské frašky je napínavý román, prekypujúci humornými i dojímavými okamihmi, ktorý poteší nielen znalcov Austerových kníh, ale získa aj nových čitateľov pre tohto jedinečného autora.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2007 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055115726 Počet strán: 264 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách