Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Stredné Považie

Mapa deťom, maľovaná deťmi

CBS (2018) • Edícia Ručne maľovaná cyklomapa

🍌 Odosielame o 5 dní.
4,99€
Zľava 28%
3,60€

📚Prečítaná za 3,24€ (Zľava 35%) Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Objavujte región Stredné Považie na dvoch kolesách s pomocou ručne maľovanej cyklomapy Stredné Považie deťom.

Stredné Považie budete zbožňovať. Je tu množstvo hradov na objavovanie, kúpaliská aj kúpele, hory, doliny aj najdlhšia rieka na Slovensku. Zo všetkých strán ho obklopujú pohoria. Biele Karpaty zo severu, Myjavská pahorkatina a Malé Karpaty zo západu, z juhu Podunajská pahorkatina a Považský Inovec a z juhovýchodu Strážovské vrchy. Nikde inde si nemôžete pozrieť nápis, ktorý zanechali rímski vojaci na skale. Pochádza z roku 179 a hovorí jasnou rečou. Víťazstvu cisárov venovalo 855 vojakov II. légie z vojska, ktoré sídlilo v Laugariciu. Dal zhotoviť Marcus Valerius Maximianus, legát II. légie pomocnej. Rimania tu teda naozaj boli. Na chvíľku dokonca aj vyhrali. No dnes si Trenčín a jeho okolie môžeme užívať parádne a po slovensky.

Festivaly, zábavy, turistika a dobré jedlo na salašoch. Dobré syry a bryndza pre všetkých maškrtníkov a slivovica pre dospelých. Piešťany sú zase rajom pre cyklistov aj tých, ktorým chýba zdravie. Vykúpať sa tu môžete vo vzácnom bahne, ale i normálnej vode.

Na bicykli sa môžete dostať na okraj štátnej hranice, do podhradia aj na hrad. Stredné Považie je perfektné v tom, že cyklotrasy sú stredne náročné alebo úplne nenáročné. To znamená, že ich zvládnete ľavou zadnou. Krajina naokolo je všade perfektná. Ak si poviete, že poriadne šliapnuť do pedálov nemôže byť pre vás žiadny problém, užijete si výhľady do dolín, pohľady z hradov a zrúcanín. Trasy si môžete tiež rozdeliť na menšie časti a naplánovať si výlety na viac dní. Tak môžete byť vo štvrtok na hrade a v piatok si pochutnať na dobrotách na oslavách, v dedinkách, či mestách. V sobotu sa zase zveziete do tiesňavy a budete rozmýšľať, či sa dá zdolať vzdialenosť z jednej strany na druhú, poriadne dlhým skokom.

Cyklotrasy si tu nájde určite každý, či to bude nenáročná cyklotrasa Okruh Hrádockou dolinou, stredne náročná cyklotrasa Beckov - Kulháň, alebo Naprieč Považským Inovcom (úsek Zelená voda štátna hranica s ČR) určite je tu čo objavovať, a kam sa vybrať.

A nezabudnite na bezpečnosť - prilbu, reflexné prvky a chrániče.

Aké atrakcie a možnosti tento región ponúka?
Rozprestrite si maľovanú cyklomapu Stredné Považie deťom a odhalíte všetko, čo je v tomto regióne krásne a zaujímavé. Vyberte si svoj cieľ a cyklovýprava napríklad k zrúcanine hradu Tematín, k niektorej z rozhľadní, alebo do legendárneho kúpeľného mesta Piešťany môže začať.

Čo je na maľovanej cyklomape Stredné Považie deťom zaujímavé a výnimočné?
krajina na mape je zachytená z perspektívy, ktorá je ľahko čitateľná aj pre dieťa
obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom
obsahuje všetky významné zaujímavosti regiónu
pre deti je v mape aj súťaž
kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2018 Odporúčaný vek: +7 ISBN: 9788081441707 Rozmer: 120×217 mm Väzba: skladaná mapa Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách