🎄Kráľovské Vianoce: tipy na darčeky a súťaž o 50 € poukážky!🎁

Kniha Svet v praveku -

Svet v praveku

Foni book (2017)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
5,50€
Zľava 7%
5,12€

Naši predkovia začali zaľudňovať Zem milióny rokov pred vynájdením písma. Toto veľmi dlhé obdobie nazývame prehistóriou, čiže obdobím pred dejinami.

Do tohto obdobia spadajú najstaršie fosílie, ktoré sú pozostatkami ľudoopov, ktorí sa podobali človeku a ktorí sa na Zemi objavili približne pred 3 miliónmi rokov.

Počnúc prvými krokmi so vzpriameným telom na dvoch nohách má vývoj pračloveka početné významné míľniky, ako schopnosť vyrábať nástroje, ovládanie ohňa, vznik reči a socializácie, lov a schopnosť stavania príbytkov, respektíve obrovský objav, ktorým bolo obrábanie pôdy, čiže poľnohospodárstvo.

Prostredníctvom množstva krásnych ilustrácií a náučných textov sa dozvieš, aký bol život na Zemi pred objavením sa prvého človeka, oboznámiš sa so životom a vývojom australopiteka, človeka zručného a človeka vzpriameného, dozvieš sa množstvo zaujímavých a užitočných informácií o love, pohreboch, táboroch, umení v staršej kamennej dobe, o vzniku poľnohospodárstva, prvých dedinách i o megalitoch...

Očarujúci výlet do dávnej minulosti pre všetkých čitateľov nad 8 rokov.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Odporúčaný vek: +8 Rozmer: 210×295 mm ISBN: 9788089637911 Počet strán: 40 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách