📚 Aktuálne knižné zľavy

Kniha Mária Terézia - Miluj a panuj - Mirka Zlatníková

Mária Terézia - Miluj a panuj


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,90€
Zľava 7%
12,00€

Kniha mapuje prvé roky panovania Márie Terézie. Vo veľmi mladom veku si vydupala svoju veľkú lásku Františka Lotrinského, hoci vydať sa z lásky napokon dovolila len jedinému zo svojich mnohých detí. Pre svoju sobášnu politiku si tak vyslúžila prezývku „svokra Európy“. Mária Terézia bola jednou z prvých žien v dejinách, ktoré sa dostali do konfliktu medzi rolou matky, manželky a panovníčky. No zároveň jednou z mnohých, ktorým po prvej láske vstúpila do života druhá, ešte osudovejšia než tá prvá. Koľkokrát v živote môže dať človek prednosť citom pred záväzkom? Kniha zachytáva súkromný život Márie Terézie, začiatok jej cesty ako panovníčky, ale aj spletité politické zákulisie na cisárskom dvore. Spolu s knihou vznikol aj dvojdielny televízny film.

Z českého originálu Marie Terezie – Miluj a panuj (Euromedia Group, a. s. – Ikar, 2017) preložili Ester Demjanová a Barbora Škovierová.

Originálny názov: Marie Terezie - Miluj a panuj Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055159416 Počet strán: 302 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách