📚 Horúce knižné zľavy

Zverstvo


🍎 Vypredané
6,61€

Tomáš Horváth (1971, Čabradský Vrbovok) – spolu s Michalom H., Michalom H., Marekom V. a Tomom von K. jeden z najvýraznejších členov bratislavského literárneho podsvetia. Sujetista, fabulátor. Člen legendárneho motorkárskeho gangu Hell’s Angels. Postexistencialista, paranoik, geniálny grafoman. Svojím výrazným osobnostným rukopisom sa situuje hneď v niekoľkých literárnych školách a smeroch: v klasickej anglickej deduktívnej detektívke, zároveň je však zástancom tzv. americkej drsnej školy (hard-boiled school); patrí tiež k tomu najlepšiemu, čo priniesol klasický zlatý vek ruskej literatúry, cyberpunku, či alžbetínskej drámy a divadla absurdity. Píše aj námorné príbehy a akčné rozhlasové thrillery. Rád zostupuje až do závratných hlbín ľudskej duše, a ešte radšej zostáva na povrchu. Autor takých kultových kníh ako Akozmia (1992), Niekoľko náhlych konfigurácií (1997) či Vražda marionet (1999). Je kmeňovým autorom vydavateľstva L.C.A.: “Začínající vydavatel vydá knížku próz mladičkému nadějnému autorovi. To ovšem ještě netuší, že mladičký talent je psychopatickým grafomanem, který se nezastaví před ničím.”
“Literatúra konečne našla svojho Eda Wooda.” (Observer) “Skrížte Sherlocka Holmesa s markízom de Sade, vyjde vám Horváth.” (L’Express) “Texty, aké ešte nikto predtým nenapísal, hoci ich už všetci poznáme.” (Times Literary Supplement)

Píše tiež literárnovedné štúdie, je zástancom literárnovednej dekonštrukcie; v rámci argumentácie používa namiesto logických dôkazov boxer a baseballovú pálku.
Je absolventom niekoľkých prestížnych vzdelávacích inštitúcií: Základnej deväťročnej školy na ulici Budovateľov v Martine, ZŠ na ul. Červenej armády, na Nedbalovej ul. a Jesenského ul. v Bratislave, prestížneho Gymnázia na Vazovovej ul. v Bratislave, či dnes už legendárnej Katedry slovenskej literatúry a literárnej vedy na FFUK v Bratislave, zatiaľ čo na Katedre slovanských filológií tejže univerzity boli jeho učiteľmi také vynikajúce osobnosti slovenského intelektuálneho života, ako napr. prof. Jozef Hvišč.

Horváth je v súčasnosti šedou eminenciou vydavateľstva L.C.A, kde ako boss koná výlučne prostredníctvom svojho consiglieriho Karla Kertésza Bagalu. Osobný priateľ princa Charlesa a člen golfového klubu Milana Kňažka. Vedený v katalógu spolupracovníkov Štátnej bezpečnosti pod krycím menom “Štrukturalista”. Neznáša čurákov literárnych kritikov.

Jazyk: slovenský Počet strán: 204 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách