👑 Kráľovské knižné leto = Veľké zľavy

Základy křesťanské víry


🍎 Vypredané
29,71€

PREČO PRÁVE ZÁKLADY KRESŤANSKEJ VIERY?
Žijeme v období, keď sa napĺňa druhé tisícročie trvania kresťanskej viery. Myslitelia našej doby diskutujú o tom, či sa kresťanstvo „neprežilo“ a nenastáva nový vek, v ktorom vraj príde k spojeniu doktrín veľkých svetových náboženstiev, t.j. kresťanstva, islamu a hinduizmu.
O synkretizme v prípade kresťanstva však možno uvažovať len vtedy, ak nevieme, čomu kresťania veria a čo vyznávajú. Kresťanstvo totiž nie je vo svojej podstate náboženstvom, ale vzťahom so živým Bohom.
PRE KOHO JE KNIHA URČENÁ?
Základy kresťanskej viery sú určené všetkým, ktorí chcú viac porozumieť koreňom a vieroučným pilierom kresťanstva. Ide o publikáciu vhodnú nielen pre farárov, kazateľov, študentov, laických pracovníkov v cirkvi, ale tiež pre každého, kto berie kresťanskú vieru vážne alebo hľadá spôsob, ako tomuto učeniu lepšie porozumieť.
V ČOM SPOČÍVAJÚ PREDNOSTI ZÁKLADOV KRESŤANSKEJ VIERY?
Súhrnne predkladajú základné kamene kresťanskej viery – jej reformovanej evanjelikálnej časti
Zrozumiteľne a pútavo približujú kresťanskú doktrínu; pre väčšiu zrozumiteľnosť autor často používa príklady, cituje mnohých kresťanských mysliteľov, napríklad Augustína, Calvina, Luthera, Edwardsa, Tozera, Lewisa atď.
Reagujú na aktuálne otázky, prinášajú nový pohľad na vzťah medzi cirkvou a štátom
Zaznamenávajú mnohé z diskusií, ktoré sa v priebehu dvoch tisícročí odohrali medzi jednotlivými názorovými tábormi kresťanstva.
Pre svoju zrozumiteľnosť sa môžu stať ideálnym prostriedkom porozumenia kresťanskej viere pre tých, ktorí stoja na okraji cirkvi.

Jazyk: český Rok vydania: 1999 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 8072550055 Počet strán: 650 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách