💡Aktualita! Bezpečne a expresne kuriérom od 2,97€ 🚚

Kniha Horlivosť - Priscilla Shirer

Horlivosť

Priscillin strategický plán, ako zvíťaziť s podporou modlitby MÁTE NEPRIATEĽA. Smrteľne vážne chce zničiť všetko, na čom...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
10,90€
Zľava 82%
2,00€

Priscillin strategický plán, ako zvíťaziť s podporou modlitby

MÁTE NEPRIATEĽA.
Smrteľne vážne chce zničiť všetko, na čom vám záleží. Koná strategicky. Koná cielene. Pracuje aj v tomto momente. Jeho cieľmi sú oblasti ako vaše srdce, domov, myseľ a váš život.
Táto kniha, tento bojový plán vám dáva možnosť udrieť späť. Zaútočiť  efektívnymi zbraňami. Modlitbami.
Priscilla Shirerová je podľa denníka New York Times jednou z najpredávanejších autoriek. Do tejto knihy prenáša svoju hereckú rolu z filmu Oratórium, ktorý pojednáva o hĺbke, intenzite a pokore vašej modlitby a ako sa pomaly stáva mocnou a účinnou zbraňou. V Horlivosti sa autorka venuje témam, ktoré sa vás dotýkajú najviac: vaša identita, vaša rodina, vaše sklamania, tlak vášho okolia, vaše skúšky, váš strach, vaše postoje a oveľa viac. V každej kapitole odhaľuje kruté a prefíkané nástrahy, ktoré vám nepriateľ kladie do cesty v spomínaných oblastiach života. Autorka vám pomôže vytvoriť osobné modlitby a napísať ich na priložené strany. Dajú sa z knihy jednoducho vytrhnúť a prilepiť kamkoľvek, kde sa modlíte. Pravda je jednoznačná: „Nikto nevyhrá náhodou.“
Dajte ruku na srdce a kľaknite na kolená! Horlivosť je návod, ktorý vám ukáže, ako vytrvať a prežiť pomocou presne cielených a praktických modlitieb.
PRISCILLA SHIREROVÁ je v prvom rade manželka a matka, ale ak jej dáte do ruky Bibliu a do srdca posolstvo, razom zistíte, prečo sa vďaka nej dokážu tisícky žien stretnúť s Bohom v silnom a úprimnom rozhovore. Všetko vďaka jej prednáškam, knihám a posedeniam s Bibliou. Napísala bestseller denníka New York Times s názvom Predsavzatie pre ženy (The Resolution for Women) a okrem toho aj obľúbené knihy Boh je schopný (God is Able), Jeden z milióna (One in a Milion), Prerušený život (Life Interrupted) a iné. S manželom Jerrym vychovávajú troch chlapcov.


Ukážka textu z knihyVYHLASUJEM VOJNU

Len aby ste vedeli, do čoho sa púšťate…
Keď dočítate (a vyplníte) túto knihu, nemala by sa už dať zavrieť. Obal by mal byť poriadne dokrčený. Úplne zničený. Chrbát by mal pripomínať skokanský mostík. Odvrchu až po spodok by sa mali ťahať záhyby pokrčeného a zošúchaného papiera. Knihu viac nevyrovnáte, ani keby ste ju zaťažili starým telefónnym zoznamom. Jej deformácia bude nezvratná od horlivého používania. Utŕži vojnové zranenia. Na Vianoce ju nebudete môcť nikomu podarovať.
Očakávam fľaky od trávy. Machule od atramentu. So­már­ske uši. Vojnové jazvy. Zopár malých bodiek, čo ostanú po zaschnutom čaji alebo vyronenej slze. Ofŕkané dva či tri riadky textu. Neodškriepiteľné znaky, že ste s knihou pracovali a venovali ste sa jej.
Chcem vidieť vytrhnuté a popísané strany. Ošúchané kraje a zahnuté rohy. Chcem, aby sa jej vaše deti bez gumených rukavíc ani nedotkli. Možno by radšej mali použiť aj pinzetu.
Táto kniha nie je obyčajné čítanie. Nie je určená na rýchle listovanie pri káve ani bežné prebehnutie textu. Skôr ju vnímajte ako životne dôležitý návod na prežitie. Je ako lepiaca páska a sekundové lepidlo. Ak sa rozpadne, zviažte ju kožou alebo starými šnúrkami od topánok, poriadnymi dvojitými uzlami. Najmä nech sa úplne nerozpadne.
Okolo nás zúri boj. Boj o váš život. Postavil sa proti vám veľký nepriateľ, spriada nástrahy, útočí, ide po vašich citoch, po vašej mysli, po vašom mužovi, deťoch a budúcnosti. Popravde, útočí aj práve teraz. Presne na mieste, kde sedíte. Na mieste, kde práve ste.
Vláda teroru sa končí tu. Končí sa teraz. Možno sa vráti, ale už nikdy nezvíťazí.
Všetky jeho pokusy vyjdú nazmar v momente, keď sa začneme modliť.
Ak chcete knihu o modlení, nenašli ste tú správnu. O modlení nájdete veľa skvelých kníh od autorov znalých vecí, mnohé z nich sa oplatí prečítať. Vlastne vám odporúčam niekoľko z nich. O modlitbe nikdy neviete dosť, však? Ale tu, na týchto stranách, nebudeme o modlení len hovoriť alebo premýšľať.
Nie.
Pripravte sa.
Na modlenie.
Váš, môj, ničí život bez neho nedáva zmysel. Nemáme čas na to, aby sme sa s modlením iba zahrávali. Nie ak chceme, aby sa niečo zmenilo. Nie ak sa chceme oslobodiť od všetkého, čo nás brzdí a drží pri zemi. Nie ak chceme mať spokojné, šťastné, plné a vnímavé srdcia. Ak chceme byť iné. Nie ak chceme naplniť svoj osud a zažiť Boží prísľub.
Nie ak chceme, aby naši manželia a deti prežívali Boha a všetko, čo im pripravil, pripraví a pripravuje. Nie ak chceme okolo seba plot Božej ochrany. Nie ak chceme aby bolo nepopierateľné, že nám je Boh naklonený. Nie ak chceme, aby sa diabol so svojimi plánmi vrátil späť do pekla, odkiaľ prišiel.
Ale nič z toho sa nestane, nech po tom túžime akokoľvek, keď modlitby ostanú len v mysli ako formalita, bezduchá kombinácia povinnosti a nutnosti, niečo, čo robíme, no nerobíme to skutočne vážne, a iba niekedy dávame modlitbám význam a život, istotu a čistotu. Výsledkom je množstvo premrhaných rokov a úsilia. Úsilia, ktoré nás unavuje, ale nakoniec je nanič. Nakoniec nám aj napriek všetkej snahe unikne cieľ, unikne nám Boží zámer, unikne nám podstata toho, o čo v skutočnosti ide. Poďme sa teda modliť cielene a strategicky.
Kľúčom je precízna modlitba. Modliť sa musíme za oblasti, v ktorých podľa nás pracuje nepriateľ. Vtedy budú naše modlitby sústredené nielen na konkrétne situácie, ale aj na biblické pravdy, ktoré nám uprostred bojov pomôžu vyhrať. Naše modlitby vtedy ostanú spojené s realitou a nebudú blúdiť po duchovnej chodbe, zjavne neprepojenej s vaším domom a vaším životom. Vďaka nim nestrácame ostražitosť. Veríme Bohu, že nám určí smer, ktorým sa musíme vydať, a pomôže nám konať.
Ak len na všetky smery rozhadzujeme slová a pocity a nezamýšľame sa nad tým, z ktorej strany útočí nepriateľ a čo nám prisľúbil Boh, iba mrháme časom. Len lejeme masť do ohňa a vzniknutý problém sa nesnažíme riešiť. Bojujeme, aby sme ostali nad hladinou, aj keď často máme pocit, že bojujeme vopred prehratú bitku.
Časť predošlej myšlienky je správna: NAOZAJ bojujeme. Boj, ktorý trvá už veky, odnepamäti. Ale víťaz je nám už dobre známy. Bojujeme, to áno. Ale naozaj sme vopred prehrali?
To. Nie je. Možné.
Modlitba je našou nie veľmi tajnou zbraňou. Dokonca sa odvážim povedať, našou najúčinnejšou zbraňou.
Hneď na začiatku sa priznám, že modlitby v sebe ukrývajú neodškriepiteľné, neodhaliteľné a neviditeľné tajomstvo. Preto ich zväčša na začiatku neberieme vážne, uberáme im na hodnote a obrovskej dôležitosti. Myslíme si, že modlitby fungujú iba v oblasti teórie, ale v skutočnosti veľmi nezavážia. Poviem vám pravdu. Nezáleží na tom, čo o modlitbách vieme alebo nevieme, Boh si zvolil práve tento prostriedok za hybnú silu ľudských životov. Vďaka nim sme schopné s Bohom komunikovať a sme mu rovnocenné partnerky v napĺňaní jeho vôle. Modlitba nás spája s ním a s jeho nekonečnou skutočnosťou, nech po nej siahneme kedykoľvek.
Ako začíname chápať dôležitosť modlitieb a začneme s touto ťažkou zbraňou žiť, vkladá Boh svoj majstrovský zámer aj do takého bezvýznamného života, ako je ten náš. Cez pospájané tkanivá modlitieb otvára dvere a robí z nás súčasť jeho plánov, ktoré sa premietajú v životoch ľudí.
Vrátane toho nášho.
Modlitba je ako portál, ktorý prenáša nebeskú silu na zem. Je kryptonitom pre nepriateľa a všetky jeho plány, namierené proti vám.
Preto túto knihu potrebujeme. Preto je dôležitá križovatka, na ktorej stojíte, keď držíte túto knihu. Taká dôležitá. Nie preto, čo píšem, ale preto, ako spolu strávime čas a ako nás náš Boh vo výsledku odmení.
Len čo sa trochu spoznáme, začneme spoločne vytvárať cielené a strategické modlitby, ktoré vám pomôžu k víťazstvu. Dotkneme sa pritom oblastí vášho života, na ktoré nepriateľ útočí najviac. Pozrieme sa na miesta, ktoré vám spôsobujú vrásky, obavy, unavujú vás, hnevajú, ničia, vysmievajú sa vám, vycuciavajú vás a niekedy na vás kladú nesplniteľné požiadavky. Ak sa dostanete ku kapitole, ktorá vám zatiaľ nič nehovorí, prečítajte si ju aj tak, pretože skôr či neskôr sa to zmení. Na konci každej kapitoly si vytvoríte strategické modlitby s ohľadom na váš vlastný život. Vo vlastných modlitbách, ktoré vytrhnete z knihy (všimli ste si pripravené strany na konci?) a dáte ich na miesto, kde ich pravidelne budete vidieť, čítať a používať proti nepriateľovým najskrytejším bunkrom, mu vrátite úder tak silno (a silnejšie), že si už na vás nikdy netrúfne.
Stratégie? Áno. Ako ste si asi všimli, bitky, ktoré proti vám nepriateľ vedie, hlavne tie najhoršie, najkrvavejšie, majú vlastnú osobnosť, dokonale vás poznajú a vedia, kde treba zatlačiť, aby ste padli. Náhody? Šťastie? Podľa mňa nie. Oblasti najväčšieho strachu a úzkosti sú stopy, ktoré vedú k odhaleniu tých najdôležitejších duchovných informácií o vás. Navyše odhaľujú, že zvolený postup funguje, ničí našu rezonanciu s Bohom, a tým aj nás. Už dávno ho vytvoril niekto, kto dobre vie, kde bývate a koho milujete, pozná vaše zvyky a z vlastných skúseností vie, ako ich využiť proti vám. Až doteraz mu to možno išlo ako po masle.
Na základe toho, že čítate tieto slová, si myslím, že toho máte dosť. Ja teda určite áno. Mám dosť každodennej prehry, mám dosť rozpadu všetkého okolo seba, ako aj životov tých, na ktorých mi záleží. Začínam však chápať, že nemôžem ísť do boja nepripravená. Nemôžem len tak niečo podniknúť a dúfať, že to zaberie. Potrebujem plán. A rovnako ho potrebujete aj vy. Bojovú stratégiu.
Podľa skúseností opísaných v tejto knihe, ale aj vďaka podpore Ducha Svätého a (hlavne) vďaka prežívaniu Božieho Slova sme schopné spoločne vytvoriť niekoľko modlitebných stratégií. Vydáte sa do boja so zbraňami, ktoré vám pomôžu odraziť útoky odhodlaného a vytrvalého nepriateľa a zároveň aj začať protiútok. Dostanete rady, ako prejsť cez zamínované pole, čo by ste inak nezvládli. Prejdete miestami, ktoré uvidíte prvý raz v živote. Vďaka modlitbám sa nielen ubránite nepriateľovým guľkám, ale vďaka všemohúcemu Bohu preniknete až do nepriateľského tábora a ovládnete vlastný život.
Verte mi, dá sa to.
Aj sa to stane.
Ale nie len tak, náhodou. Božím plánom je dostať vás do správneho rozpoloženia, naplniť vás pravdou a posilniť v modlitbách. Nepotrebujete robiť zázraky. Nemusíte sa naučiť veľké slová a vyslovovať ich s teologickou ľahkosťou. Musíte byť úprimná, otvorená, ochotná a popravde aj unavená, rozčúlená osoba, ktorá už stratila trpezlivosť a je pripravená konať s horlivou vytrvalosťou. Všetko v jeho mene.
Nakoniec nepriateľ oľutuje, že sa vám pokúsil postaviť do cesty. Stane sa z vás jeho najhoršia nočná mora. Myslel si, že vás unaví, že po chvíli sa vzdáte bez boja.
Len počkajte, kým sa vo vás stretne s bojovnosťou Ducha Svätého.
Pretože…
Spoločne.
Vyhlasujeme.
Vojnu.


ZAČÍNAME MODLITBOU

Pre niekoho iného by táto fotka nemusela znamenať nič. Nikto by za ňu nezaplatil veľa peňazí a nevenoval by jej dostatočnú pozornosť. Pre nikoho by nemala toľkú hod­notu, akú má pre mňa. Pre nezainteresovaných by to bola iba fotka. Náhodný obrázok.
Dve ruky.
Ako vidíte, jedna ruka je unavená a zvráskavená. Viditeľne je staršia. Niekoľko nechtov je poranených, rozštiepených. Prsty nezdobia šperky. Nie je na nich ani náznak okrasy. Je obyčajná. Jednoduchá. Silná, plná príbehov a zároveň urodzene a skromne ženská.
Druhá ruka na obrázku je oveľa mladšia a hladšia. Leží na prstoch prvej ruky. Je hnedá – má rovnakú farbu ako prvá ruka, aj keď jej povrch je hladký a jemný. Nechty sú lesklé, upravené a mladé. Štvrtý prst zdobí prsteň. Spolu symbolizujú plynutie času.
Na obrázku sa mi však najviac páči vec, na ktorej sú ruky položené. Starý zápisník s hrebeňovou väzbou. Dostanete ho v každom obchode vo výpredaji, hádam už aj za euro vrátane DPH. Bez drahej koženej väzby, zložitých vzorov a papiera bez kyseliny. Štvrtotriedny zápisník so širokými linajkami na stranách a plastovým obalom.
Aj napriek tomu sa na stránkach spojených tenkými kovovými prstienkami, ktoré už častým používaním stratili svoj tvar, skrýva obrovské posolstvo života.
Ruky – mladšia aj staršia – patria starej mame a jej vnučke. Zošit zviazaný hrebeňovou väzbou obsahuje modlitby starej mamy, ktoré si napísala, prepísala a počas svojich stretnutí s Ježišom opakovala stále dookola. Stretáva sa s ním rovnako ako s akýmkoľvek iným dobrým priateľom – osobne, načas a v dobrej nálade. Každé ráno otvára svoj zošit a vysloví mu všetky svoje potreby, ale aj núdze ostatných. Potichu ich každý deň zbiera.
Hoci obe ženy oddeľuje niekoľko desiatok rokov života, sem-tam si spolu vyrazia niekam von. Keďže deväťdesiatpäť­ročný metabolizmus si nikdy nenechá ujsť hranolčeky a vanilkový milkshake z McDonaldu, zamieria väčšinou tam.
Najskôr si kúpia obľúbenú slano-sladkú a teplo-chladnú kombináciu jedál a potom autom blúdia po náhodných uličkách s otvorenými oknami a pasažierka si s radosťou pochutnáva na jedle. Vo chvíľach medzi prehĺtaním sa vnučka snaží dostať k čo najväčšiemu množstvu múdrostí, ktoré jej stará matka zo­zbierala za takmer sto rokov nábožného života.
Nedávno, keď počas jednej zo schôdzok začali hovoriť o modlení, vnučka sa spýtala starej mamy, prečo si všetky modlitby zapisovala. Chvíľu počkala a jej hlas si začala nahrávať na mobil, aby nezmeškala ani jedno slovo dlhej, hlbokej odpovede plnej viery. Počula odpoveď, na ktorú nechce nikdy zabudnúť, a raz ju babičkovským hlasom sama odovzdá ďalším generáciám.
Pozreli sa na seba. Chvíľu ostali ticho. Ďalší hranolček. Preglgnutie nápoja. Zrazu prišli tieto jednoduché slová:
„Aby som nezabudla.“
Hmm. Nech sa páči. Posolstvo celej tejto knihy v jednej vete. Rovno z krehkých pier nebeskej starkej. Svoje modlitby si píšete, aby ste „nezabudli“…

• kto je skutočný nepriateľ,
• v koho naozaj dúfate,
• čo naozaj potrebujete a na čo sa spoliehate,
• čo pre vás už Boh urobil.

Dôraznými, cielenými a strategickými modlitbami sa dostanete k Ježišovi a ku všetkému, čo pre vás už urobil. Dostanete sa k nebeskej sile a ona zmení celý váš život. Je kľúčovou zbraňou v boji proti nepriateľovi, ktorý pozoruje a vyhľadáva vaše slabiny a čaká na možnosť zničiť vás. Modlitby vám dávajú silu, silu obliecť si výzbroj, ktorá vás ochráni pred všetkými nepriateľovými zbraňami.
Apoštol Pavol povedal túto slávnu vetu:

Oblečte si Božiu výzbroj, aby ste mohli čeliť úkladom diabla. (Ef 6, 11)

Objavuje sa tu aj slovo „úklady“, teda stratégia a zvádzanie, ktorými vás chce dostať na kolená nepriateľ, vždy pripravený udrieť. Berie si nadčasy, len aby zničil vzťahy a okolie, na ktorom vám záleží. Vysmieva sa vašim pokusom napraviť svoje činy slovami a ťažkou prácou. Možno tak niečo ovplyvníte na chvíľu, ale nepreniknú až k jadru jeho prefíkaného snaženia. Rovnako sa pomocou nich nedostanete ani k duchovným, „nebeským sféram“, kde fyzické zbrane nikdy nefungovali. „Lebo nás nečaká zápas s krvou a telom, ale“:

• s kniežatstvami a mocnosťami,
• s vládcami tohto temného sveta,
• so zloduchmi v nebeských sférach. (Ef 6, 12)

Preto berieme do boja zbrane, ktoré fungujú, ktoré sú požehnané a pomôžu nám uspieť v duchovnom boji: opasok pravdy, brnenie spravodlivosti a topánky pokoja. Potom pozdvihneme štít viery a prilbu spásy spolu s mečom – samotným Božím Slovom. To však stále nie je všetko. Pavol opisuje duchovnú výzbroj v šiestej kapitole Listu Efezanom aj takto:

Vo všetkých modlitbách a prosbách sa modlite v každom čase v Duchu! A v ňom vytrvalo bdejte a proste za všetkých svätých! Aj za mňa, aby mi bola daná reč, keď otvorím ústa, a aby som smelo zvestoval tajomstvo evanjelia. (Ef 6, 18 – 19)

Tam to máte. Palivo, ktoré všetko poháňa. Modlitby. Modlíme sa, kým nám nezvráskavejú ruky. Modlíme sa, až kým naše vnučky nebudú mať dosť rokov, aby nás pochopili a nasledovali náš príklad. Modlíme sa, kým jedného dňa nepoložia svoje ruky na naše, nepohladia nám starú kožu. A my sa usmejeme, lebo už vieme, že nikdy nezabudnú na veci, ktoré sme pre ich generáciu stihli zapísať. Obzrú sa na naše posolstvá a bude im jasné, že sme stáli pevne, bojovali sme dobrý boj a dobehli sme do cieľa v pretekoch, v ktorých nám ani nenapadlo, že by s našimi životmi alebo so životmi milovaných mohol zamiesť nepriateľ.
Modlíme sa, pretože iné riešenia nefungujú, a modlitby nám postavia a spevnia hradby proti útokom nepriateľa. Modlíme sa, pretože chceme získať späť pôdu pod nohami, ktorú nám vzal.
Preto to všetko robíme. Dúfam, že vy to robíte tiež, alebo ste sem prišli, aby ste opäť začali. Ale pozor, nepriateľ vás bude chcieť odradiť. Bude vás chcieť odhovoriť. Bude vás chcieť odzbrojiť nechuťou k modlitbám. Nechce, aby ste sa modlili, mali silu a vieru. Pokoj. A keďže modlitba je nebeský nástroj, ktorý nás zbližuje so srdcom Krista a ukazuje nám jeho silu, nepriateľ vie, že keď sa prestanete modliť, padnete. Budete unavené a pokorené. Budete chcieť ísť vpred, ale ostanete na mieste. Začnete sa zamýšľať, prečo nádej a sila, ktoré cítite v kostole, s vami nejdú aj za štyri steny, v ktorých bývate.
Keby som bola vaším nepriateľom, presne o to by mi išlo. Chcela by som, aby ste zanechali najsilnejšie zbrane, čo máte v arzenáli. Išla by som proti vám s opatrnými plánmi, aby som vás zmiatla a porazila.
V skutočnosti tento prístup dáva taký veľký diabolský zmysel, že presne preto podľa neho diabol aj postupuje proti vám vo vašom živote, všetko pod záštitou klamstva. Ide proti vám… Nemusíte však počúvať iba mňa. Požiadala som niekoľko žien o spoluprácu pri krížovom výsluchu. Pýtala som sa ich, kde na nich najčastejšie útočí nepriateľ. Všetky odpovede som zoskupila do niekoľkých všeobecných kategórií a podarilo sa mi odhaliť desať jeho najobľúbenejších cieľov:Prvá stratégia – proti vašej vášni
Chce utlmiť vašu túžbu modliť sa, zmenšiť záujem o duchovno a oslabiť silu vašich najlepších zbraní
(Ef 6, 10 – 20).

Druhá stratégia – proti vášmu sústredeniu
Maskuje sa a manipuluje vaším pohľadom, aby ste sa zamerali na nepravého vinníka a svoje zbrane namierili na nesprávneho nepriateľa (2Kor 11, 14 ).

Tretia stratégia – proti vašej identite
Zväčšuje vaše neistoty, vedie vás k pochybnostiam o Božom Slove a o Jeho daroch (Ef 1, 17 – 19).

Štvrtá stratégia – proti vašej rodine
Chce rozložiť vašu rodinu, rozdeliť váš domov, zmeniť ho na chaos, nepokoj a neplodnosť (Gn 3, 1 – 7).


Piata stratégia – proti vašej sebadôvere
Ustavične vám pripomína minulé chyby a zlé rozhodnutia, aby vás presvedčil, že Boh vás prišiel súdiť, a nie vykúpiť
(Zjv 12, 10).

Šiesta stratégia – proti vášmu volaniu
Posilňuje strach, úzkosť a obavy, až kým sa z nich nestane najhlasnejší hlas vo vašej hlave a vy si nezačnete myslieť, že nasledovať Boha je riskantné (Joz 14, 8).

Siedma stratégia – proti vašej čistote
Chce vás zviesť k páchaniu určitých hriechov, presvedčiť vás, že nebudete znášať dôsledky, lebo si je vedomý, že vás ešte väčšmi vzdialia od Boha (Iz 59, 1 – 2).

Ôsma stratégia – proti vášmu pokoju a spokojnosti
Pokúsi sa preťažiť váš život, aby ste si nikdy neoddýchli, vždy pracovali, nevedeli povedať nie (Dt 5, 15).

Deviata stratégia – proti vášmu srdcu
Využije každú príležitosť, aby vám pripomenul staré rany, lebo vie, že hnev, bolesť a zatrpknutosť škody ešte znásobia (Heb 12, 15).

Desiata stratégia – proti vašim vzťahom
Vytvára rozruch a nejednotnosť v kruhu vašich priateľov a spoločnej Kristovej komunite (1Tim 2, 8).A to je iba desať z nich. Desať najčastejších spôsobov, ako bojuje proti sile božej ženy.
Túto hru však musia hrať dvaja. S Bohom po boku sa pri tvorbe strategických plánov dostaneme do vedenia. Ale aj tak nesmieme strácať ostražitosť. Musíme si dávať pozor a rozpoznať všetky útoky, ktoré sa valia naším smerom. Niet sa čoho báť, len si treba dávať pozor. A nikdy by sme nemali zabudnúť, podobne ako stará matka z fotografie, že modliť sa treba za jasný cieľ a s precíznosťou, rovnako ako sa ona modlila za ľudí ako jej vnučka.
Za vnučku, ktorá…

Originálny názov: Fervent Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 140×215 mm ISBN: 9788022208550 Počet strán: 176+16 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách