🍂 Jesenné knižné zľavy 🌬️ OK, TO BER! 📚

Posledná reformácia

Návrat k učeníctvu podľa Nového zákona Bližšie sa pozreme na dnešnú cirkev a porovnáme ju s prvou cirkvou, o ktorej...


🍌 Odosielame o 11 dní.
16,00€
Zľava 7%
14,88€

Návrat k učeníctvu podľa Nového zákona
Bližšie sa pozreme na dnešnú cirkev a porovnáme ju s prvou cirkvou, o ktorej čítame v Biblii.

Mnoho vecí, ktoré dnes vidíme v cirkvi, je založených na niečom inom ako len na Novom zákone. Často stoja na Starom zákone, tradícii, zvyklostiach v cirkvi a na pohanstve. Je preto veľmi dôležité, aby sme sa my ako Boží ľud pozastavili, bližšie sa pozreli na dnešnú cirkev a porovnali ju s prvou cirkvou, o ktorej môžeme čítať v Biblii. Ak máme uspieť v úlohe činiť učeníkov zo všetkých národov, potom sa potrebujeme navrátiť k „modelu“, ktorý nachádzame iba v Biblii.


Ukážka textu z knihy…čo si z toho vziať? Napríklad to, že namiesto zhromažďovania ľudí v zbore jednu nedeľu za druhou bez toho, aby čokoľvek robili, by sme ten čas mali použiť na to, aby sme z nich činili učeníkov, aby aj oni mohli čo najskôr „odísť z domu“ a začať svoje vlastné spoločenstvo. Robiť to isté ako prirodzená rodina: deti opustia domov a začnú mať svoje vlastné rodiny. Po tom, čo Ježiš za krátko vyučil svojich učeníkov, ich vyslal s týmito slovami:

„Keď vojdete do niektorého domu, najprv povedzte: Pokoj tomuto domu! Ak tam bude syn pokoja, spočinie na ňom váš pokoj. Ak nie, vráti sa k vám. Zostaňte potom v tom dome! Jedzte a pite, čo majú, lebo robotník je hoden svojej mzdy. Nechoďte z domu do domu! Keď vojdete do ktoréhokoľvek mesta a prijmú vás, jedzte, čo vám predložia. Uzdravujte tam chorých a hlásajte im: Priblížilo sa k vám Božie kráľovstvo.“ (Lk 10:5-9)

Ježiš predložil prvým kresťanom základy činenia učeníkov vtedy, keď ich vysielal. Ide o hľadanie „syna pokoja“ a o založenie spoločenstva u toho človeka doma. Tak sa to celé začínalo! Syn pokoja je človek, ktorého Boh už povolal. Je to niekto, kto je pripravený činiť pokánie, aby boli on a jeho domácnosť požehnaní. V Skutkoch apoštolov čítame o tom, čo zažili Pavol a Silas. Čítame o tom, ako strážca a celá jeho domácnosť boli spasení a – vzniklo nové spoločenstvo. A takto začal aj Peter nové spoločenstvo doma u Kornélia.

Začať tradičné spoločenstvo môže dnes trvať mnoho rokov, ale začať domáce spoločenstvo, na to stačí iba jeden deň. Jediné, čo je k tomu potrebné, je syn (dcéra) pokoja. Začnete sa stretávať v jeho (alebo jej) dome a začnete pozývať priateľov a uvidíte, ako porastie. Týmto spôsobom dnes vznikajú tisíce spoločenstiev po celom svete. Nemusí to byť také ťažké – ani tam, kde sa práve nachádzate.

Za posledných pár rokov sme sa naučili, čo môžeme robiť pre to, aby sme pokračovali v raste. Potrebujeme zakladať nové spoločenstvá, a to neustále a všade, kde sa dá. Ak nejaké náhodou nefunguje, tak ho len zrušíte. Zrušenie spoločenstva nie je nevyhnutne zlá vec. Nejde o žiadny neúspech, keď sa ľudia jednoducho začnú stretávať niekde inde. Zažili sme to, že sa niektoré spoločenstvá zrušili. Ľudia z nich prešli na iné miesta, kde zažili rast. Nemali by sme sa toho báť. Nejde o to zhromažďovať ľudí na jedno miesto alebo do jedného spoločenstva. Ide o vysielanie ľudí. Namiesto toho, aby sme boli jedno veľké spoločenstvo, môžeme sami založiť jednu z malých častí jedného Kristovho spoločenstva…

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 150×210 mm ISBN: 9788097244408 Počet strán: 190 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách