📚 Aktuálne knižné zľavy

Kniha Cárov syn - Jacqueline Monsigny

Cárov syn

Prvá časť 4-dielnej série Floris V roku 1717, keď cár Peter Veľký navštívil vo Francúzsku mladého kráľa Ľudovíta XV.,...


🍌 Odosielame o 5 dní.
12,99€
Zľava 7%
12,08€

Prvá časť 4-dielnej série Floris

V roku 1717, keď cár Peter Veľký navštívil vo Francúzsku mladého kráľa Ľudovíta XV., náhodou stretol krásnu grófku Maximilienne de Villeneuve-Caramey.

Bolo to ako blesk z jasného neba. I keď bola mladá žena vydatá a mala dvojročné dieťa, rozhodla sa sprevádzať ruského cára do jeho domoviny. Táto cesta postupne zaviedla grófku a jej synov Adriena a Florisa, ktorý sa narodil z jej lásky k ruskému panovníkovi, z Paríža do Moskvy, Turecka, nádherného Petrohradu, na brehy Baltského mora i na šíre ukrajinské stepi.

Hrdinovia na vlastnej koži zažijú luxus panovníckeho dvora, no i špinu a úbohosť väzenskej cely, krutú ruskú zimu, strach z vlkov, útoky banditov... Tento romantický i dobrodružný román je jedným z najdojímavejších príbehov lásky, aké boli kedy napísané.

Originálny názov: Fils du tsar Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 145×220 mm ISBN: 9788081030895 Počet strán: 296 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách