🎄Kráľovské Vianoce: tipy na darčeky a súťaž o 50 € poukážky!🎁

Kniha Nádorové markery - Juraj Kaušitz,

Nádorové markery

Juraj Kaušitz, • Solen (2014)

🍎 Vypredané
15,00€

Knižná publikácia o nádorových markeroch je prvou monografiou, ktorá z pohľadu rozličných odborností na Slovensku prezentuje vývoj, priebeh a aj výsledky laboratórnej metódy – určovanie sérovej koncentrácie nádorových markerov. Prešlo štyridsať rokov, odkedy sa začalo práve v Onkologickom ústave svätej Alžbety v Bratislave takéto vyšetrovanie a malo pomôcť efektívne a účinne sledovať pacientov pri liečbe ich malígneho ochorenia, následne po ukončení ich liečby a v remisii.

Skúsení odborníci poukázali na význam vyšetrovania nádorových markerov pri jednotlivých lokalizáciách, a to z hľadiska diferenciálnej diagnostiky, hodnotenia účinnosti liečby a dlhodobého sledovania pacientov s cieľom včasného zachytenia progresií.

Jednotlivé kapitoly potvrdili skutočnosť, že výsledky nádorových markerov v rukách skúsených onkológov sú v kombinácii s výsledkami zobrazovacích vyšetrovacích metód výrazným prínosom ku kvalitnej a včasnej diagnostike onkologických ochorení. Zostáva len prianie, aby táto monografia pomohla zvýšiť povedomie onkológov, aby tie možnosti čo najviac využívali aj vo svojej klinickej praxi.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2014 Odporúčaný vek: 18+ Rozmer: 145×205 mm ISBN: 9788097134013 Počet strán: 152 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách