❄️Novoročné knižné zľavy

Kniha Umenie sebapoznania - Don Miguel Ruiz

Umenie sebapoznania

Umenie sebapoznania - Toltécky sprievodca na ceste k osobnej slobode Oslobodiť sa od iluzórnych presvedčení a žiť...

Don Miguel RuizIkar (2017)

🍌 Odosielame o 10 dní.
9,90€
Zľava 7%
9,21€

Umenie sebapoznania - Toltécky sprievodca na ceste k osobnej slobode

Oslobodiť sa od iluzórnych presvedčení a žiť autenticky, takto by asi znelo motto novej knihy dona Miguela Ruiza Jr. Spojením múdrosti rodinnej tradície s poznaním, ktoré získal na osobnej ceste, pomáha druhým pri hľadaní a uskutočňovaní vlastnej cesty k osobnej slobode. Vychádza pritom z rodinných tradícií a z bohatého duchovného dedičstva starých Toltékov, ktoré sa odovzdávalo z pokolenia na pokolenie.
Toltékovia verili, že život, ako ho vnímame, je len sen. Každý z nás žije vo svojom osobnom sne a sny nás všetkých vytvárajú sen planéty. Problémy vznikajú, keď zabúdame, že sen je len sen a uveríme, že nad ním nemáme kontrolu. Len čo oslobodíme svoju myseľ, začneme žiť skutočným a plnohodnotným životom a nebudeme sa uchyľovať len do samoty a k meditáciám. Nech aj vám táto kniha čo najlepšie poslúži na ceste k osobnej slobode prostredníctvom sebapoznania.
Z anglického originálu TheMastery of Self: A Toltec Guide to Personal Freedom
(Hierophant Publishing, USA 2016) preložil Štefan Kočiš.

Ukážka textu z knihyZbavte sa duševného otroctva;
iba my môžeme oslobodiť vlastnú myseľ.
Bob Marley
Keď sa ocitnete v spore s druhým človekom a cítite, že sa vás zmocňuje hnev, môžete sa rozhodnúť, čo urobíte alebo poviete. Predtým si však položte otázku: pramení to, čo chcem urobiť alebo povedať, z podmienečnej alebo bezpodmienečnej lásky? Inými slovami, závisí váš postoj k človeku pred vami od toho, či bude súhlasiť s vami alebo s tým, čo chcete urobiť? V takom prípade ste obeťou prispôsobovania a pripútanosti a teraz sa pokúšate prispôsobiť si druhého človeka. Ak však odpovedáte z pozície bezpodmienečnej lásky, prejavíte mu úctu, dokonca aj keď s jeho názorom alebo konaním nesúhlasíte. Vzájomná úcta je kľúčom ku skutočnému mieru v sne planéty. Takáto úcta zároveň každému umožňuje prežívať následky vlastných rozhodnutí a činov.

Originálny názov: TheMastery of Self: A Toltec Guide to Personal Freedom Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 130×190 mm ISBN: 9788055152424 Počet strán: 176 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách