🍌 Februárová knižná akcia

Mengeleho dievča

Príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
15,90€
Zľava 10%
14,31€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup ✅ Rýchle dodanie

Viola Fischerová bolo Mengeleho dievča, ktoré prežilo hrôzostrašné pokusy a štyri dlhé roky v koncentračných táboroch, pričom sa jej nakoniec podarilo utiecť nacistom.
Spomienky na svoju minulosť zverila reportérke Veronike Homolovej Tóthovej, ktorá spracovala neľahký príbeh do knihy, ktorá je tichým svedkom brutálnych, ale nedávnych čias.

Hrozná doba stvorila množstvo príbehov. Príbehov o odvahe, statočnosti, láskavosti a obetovaní sa, ale aj o zlobe, podlosti a obludnom ponižovaní iných ľudských bytostí. Príbeh Violy Fischerovej je však výnimočný. Ona totiž okrem toho, že prežila peklo táborov smrti a našla v sebe silu na riskantný útek, dokázala ešte niečo. Vďaka nej chytili brutálnu dozorkyňu z Birkenau.

Po vojne sa náhodou stretla so svojou veľkou láskou. Mužom, o ktorom roky nevedela, či ešte žije. Ale nakoniec sa vydala za niekoho iného. Rytiera. Skutočného novodobého rytiera, ktorý získal toto vyznamenanie od francúzskeho prezidenta za statočnosť v boji na strane Spojencov.


Ukážka textu z knihy„Karolínka.“
„Mamička? Mamička!“ rozplakala sa.
„Neplačkaj, moja, no tak, neplačkaj, už som tu.“ Hladkala som ju po tváričke.
„Ty si neodišla? Nenechala si nás tu?“
„Nie, miláčik, samozrejme, že nie, ale nechceli ma za vami pustiť. Prepáč mi to, láska moja, keby som vedela, že vám niekto takto ubližuje, bola by som sa k vám prebojovala. Ale oni mi hovorili, že sa máte dobre.“
„Nemala si im veriť, mami. Oni klamú a sú zlí a robia mi hroznú bolesť.“
Bola taká ubolená, taká zľaknutá, taká zlomená. Zo zdravých detí dokázala tá beštia urobiť za dva týždne... trosku a obludu zároveň. To sa nedá opísať!
„Ale teraz už nedovolíš, aby mi ublížili, však nie?“ opýtala sa ma Karolínka.
Čo som jej na to mala povedať? Ako som jej to mala sľúbiť, keď som to nevedela dodržať!

Rok vydania: 2016 ISBN: 9788055151885 Rozmer: 136×205 mm Počet strán: 368 Väzba: pevná s prebalom Štýl: vojnový, životopisný, historickýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách