❄️Novoročné knižné zľavy

Kniha Totálne opojenie - Drogy v tretej ríši - Norman Ohler

Totálne opojenie - Drogy v tretej ríši

Objavný pohľad na neznáme fakty o užívaní drog v tretej ríši Áno, naozaj nejde o omyl. Napriek tomu, že boli oficiálne...

Norman OhlerIkar (2016)

🍎 Vypredané
13,90€
Zľava 7%
12,93€

Objavný pohľad na neznáme fakty o užívaní drog v tretej ríši
Áno, naozaj nejde o omyl. Napriek tomu, že boli oficiálne zakázané, drogy sa v tretej ríši vyrábali a konzumovali skutočne vo veľkom. Prvotným cieľom bolo zvýšiť odolnosť a výdrž nemeckých vojakov na bojových poliach. Omamné látky však obľubovali aj najvyšší predstavitelia ríše. Nemeckí chemici preto vykonávali pokusy s metamfetamínom, neskôr sa prešlo k masovej výrobe pervitínu. Prvý raz ho nemeckí velitelia „úspešne“ vyskúšali pri obsadzovaní Poľska, a keď Nemecko v roku 1940 napadlo Francúzsko, vojaci Wehrmachtu boli pod vplyvom 35 miliónov dávok pervitínu! Ba aj údajný abstinent, nefajčiar a vyznávač zdravého životného štýlu Hitler rád siahol po farmakologickej stimulácii. Jeho osobný lekár dr. Theo Morell, ktorému sa v knihe takisto venuje dosť priestoru, mu bez problémov vnútrožilovo podával viaceré dopingové látky, tajomné hormonálne prípravky, ba aj tvrdé drogy. Iba tak mohol diktátor zotrvať vo svojom sebaklame až do konca.
Autor vyhodnotil dosiaľ utajené materiály a svoje závery konfrontoval s poznatkami z odborných prameňov. Výsledkom je solídna historická práca, ktorá „prináša celkom iný pohľad“ na vtedajšie časy, ako sa vyjadril aj popredný nemecký historik Hans Mommsen.
Z nemeckého originálu Der totaleRausch – Drogen im Dritten Reich (Verlag Kiepenheuer & Witsch, Köln 2015) preložila Ing. arch. Helena Galanová.

Ukážka textu z knihyJeden národ, jedna ríša, priveľa drog
Kniha je grandiózne spracovaná ako napínavý triler, ktorý sa však opiera o presné vedecké fakty. Ide o prvý rozsiahly výskum drogovej reality v tretej ríši. Dokument, ktorý čitateľovi otvorí oči, objasňuje z nového uhla pohľadu udalosti v nacistickom štáte a na bojových poliach od začiatkov v roku 1933 až po zánik tretej ríše v roku 1945.
„Je to jedna z najzaujímavejších kníh posledných rokov.“
Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung

Originálny názov: Der totaleRausch – Drogen im Dritten Reich Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 140×210 mm ISBN: 9788055149684 Počet strán: 328 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách