Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

O sto rokov bude všetko zabudnuté

V napínavom politickom thrilleri sa predstavuje nový výrazný hlas severskej literatúry. Román zachytáva takmer storočie...

Per Arne TotlandPremedia (2016) • Edícia Labyrint

🍌 Odosielame o 3 dni.
13,95€
Zľava 15%
11,86€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

V napínavom politickom thrilleri sa predstavuje nový výrazný hlas severskej literatúry. Román zachytáva takmer storočie trvajúci zápas o Arktídu, ktorej význam v novom storočí dramaticky rastie.
V roku 1924 Sovieti prinútia predstaviteľov nórskej vlády, aby podpísali tajnú dohodu. Podľa nej má Nórske kráľovstvo v roku 2020 odstúpiť správu Špicbergov Sovietskemu zväzu.
Tento dokument sa však čoskoro za nejasných okolností stráca a na dohodu sa zabudne. Vynorí sa o deväťdesiat rokov neskôr – v čase, keď Európa čelí agresívnemu Rusku, ktoré bojuje o nadvládu na ďalekom severe. Ruský prezident spustí komplexnú operáciu. Jej cieľom je zvrátenie nórskej suverenity na Špicbergoch. Boj o Arktídu nadobúda nové dimenzie a v Longyerbyene sa rozpúta politická i ľudská dráma.
Per Arne Totland napísal thriller vychádzajúci z reálneho politického konfliktu, o ktorého vznik sa pričinila Špicberská dohoda z roku 1920. V jeho knihe vzplanie nanovo – a oči celého sveta sa upriamia k Arktíde.


Recenzie„Výborne napísaný thriller. Až strašidelne sa podobá na súčasnú politickú realitu. “
Forsvarets forum

„Autorovi sa podarilo dostať sa čitateľom pod kožu. Román možno odporučiť tým, ktorí sa chcú dozvedieť viac o konfliktoch v Arktíde aj tým, čo majú chuť na napínavý román. “
Adresseavisen

„Boj o Arktídu nadobúda v tomto pútavom debute nové dimenzie. “
Vårt LandUkážka textu z knihy
Keď sa za Alexandrom Titovom zavreli dvere, vytiahol prezident opäť papiere, ktoré študoval pred rozhovorom s mladým majorom. Po niekoľkých sekundách ich však musel odložiť. Tá záležitosť ho rozrušila viac, ako predpokladal. Bolo by významným víťazstvom pre Rusko, keby sa operácia podarila. Rozloženie moci v Arktíde by sa úplne zmenilo. Malá susedná krajina na západe by musela uznať porážku a hlava Ruskej federácie by si pripísala na vrub ďalší triumf. K ruskému impériu by mohol pričleniť aj túto oblasť. A strategický význam, aký má tá oblasť v Arktíde, pokojne znesie porovnanie s tým, aký významný je Krym pre oblasť Čierneho a Stredozemného mora a Blízkeho východu.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: Om hundre år er allting gjemt Rok vydania: 2016 ISBN: 9788081593451 Rozmer: 150×210 mm Počet strán: 352 Väzba: pevná s prebalom Štýl: politický, napínavý, historickýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách