❄️Veľké knižné upratovanie!

Matematika v komikse

Zábavný ilustrovaný sprievodca matematikou Aj pre teba je karteziánska sústava súradníc španielska dedina? Neprivádza...

Larry GonickYOLi (2016)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,90€
Zľava 69%
3,99€

Zábavný ilustrovaný sprievodca matematikouAj pre teba je karteziánska sústava súradníc španielska dedina? Neprivádza ťa do nemého úžasu pojem „algebrický výraz“? Domnievaš sa, že poradie matematických operácií je rovnako záhadné ako postup chirurga pri operácii? Nastáva správna chvíľa siahnuť po tejto knihe a vydať sa na cestu matematickej vzdelanosti.
Matematika v komikse obsahuje všetky základné stavebné kamene algebry vrátane racionálnych a reálnych čísel, číselnej osi, premenných, výrazov, lineárnych a kvadratických rovníc, pomerov a grafov s vtipnými a zrozumiteľnými ilustráciami využívajúcimi algebru v každodennej praxi. Tohto matematického sprievodcu od najpredávanejšieho autora New York Times Larryho Gonicka privítajú študenti na všetkých úrovniach od základnej školy až po univerzitu. Jeden z najzamotanejších a najobávanejších školských predmetov ešte nikdy nebol taký zaujímavý ako v tejto knihe.

Larry Gonick už vyše štyridsať rokov tvorí komiksy, ktoré vysvetľujú matematiku, dejiny, prírodné vedy a ďalšie dôležité oblasti nášho života. Vyučoval na Harvardovej univerzite, kde aj získal vysokoškolské vzdelanie v odbore matematika, a v súčasnosti je populárnym karikaturistom časopisu Muse. Žije v kalifornskom San Franciscu.

Originálny názov: The Cartoon Guide to Algebra Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 ISBN: 9788055149257 Rozmer: 180×230 mm Počet strán: 240 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách