Jún, nové knižné zľavy až do 80%!

Zdravá záda bez bolesti

Aby nám chrbtica fungovala bezbolestne, dlho a správne, treba spevňovať svalstvo, ktoré ju podopiera, a zároveň ho aj...


🍌 Odosielame o 5 dní.
7,99€
Zľava 12%
7,00€

📚Prečítaná za 5,19€ (Zľava 35%) Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Aby nám chrbtica fungovala bezbolestne, dlho a správne, treba spevňovať svalstvo, ktoré ju podopiera, a zároveň ho aj správne uvoľňovať. Presne to vám umožňuje dosiahnuť cvičenie podľa tejto knihy.
Cvičenie sa začína vždy poležiačky. Nejde pritom ale iba o klasické ležanie na zemi: zaujímate tu špeciálnu polohu, pri ktorej dosahujete úplné uvoľnenie svalstva. Postupne sa zapájajú všetky kĺby a celá chrbtica. Súčasne, aj keď zaťažujeme jednotlivé svalové partie, telo ako celok odpočíva.
Cvičiť podľa tejto metódy sa dá aj pri zdravotných problémoch, pretože sa jedná o jemné, nenásilné a celkove veľmi prospešné špeciálne cviky.

Úryvok:
Je potřeba dělat celý soubor cvičení, nebo si jen vybrat některá z nich? Celá parterní gymnastika je postavená tak, že cvičení postupují od jednoduchých k náročnějším. Ale v pozici na zádech se dosahuje maximální relaxace, uvolnění a odstranění bolestí. A proto povinnou částí cvičení by určitě měla být cvičení na zádech v pozici uvolnění. Tyto cviky byste měli vždy zapojit do každého cvičení parterní gymnastiky. I trénovaní sportovci by měli vždy zapojit do svého cvičení několik cviků v poloze na zádech.
Ostatní cvičení v poloze leh na břiše a ve vzporu klečmo jsou náročnější na provedení. Ty byste měli zapojovat do průběhu cvičení postupně podle toho, jak se bude zvyšovat vaše trénovanost a fyzická výdrž. Samozřejmě maximální efekt ze cvičení získáte při absolvování všech cviků. Ale také cvičení cviků pouze v poloze leh na zádech vám přinese citelný užitek pro zdravou páteř.
Cvičíte-li cviky s pocitem bolesti v krční, hrudní nebo pásové oblasti páteře, tak provádějte pouze cviky vleže na zádech v pozici uvolnění.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2016 ISBN: 9788081004537 Rozmer: 117×179 mm Počet strán: 132 Väzba: brožovaná Jazyk: čeština

Zaradené v kategóriách