❄️Veľké knižné upratovanie!

Ihrisko

Počas nasadenia v Kosove poručíčku Jasmin Pascalovú-Andersonovú postrelili. Na minútu a štyridsať sekúnd sa jej zastavilo...

Lars KeplerIkar (2016)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
14,90€
Zľava 7%
13,86€

Počas nasadenia v Kosove poručíčku Jasmin Pascalovú-Andersonovú postrelili. Na minútu a štyridsať sekúnd sa jej zastavilo srdce. Preberie sa a je presvedčená, že vie, čo nasleduje po smrti. Tvrdí, že človek sa dostane do hrozného prístavného mesta plného násilia.
Jasmin sa podarí prekonať vojnovú psychózu, opustí armádu a začne v Štokholme nový život. Porodí syna, ktorému dá meno Dante. O päť rokov pri ťažkej dopravnej nehode syn utrpí vážne zranenie. Lekári mu môžu zachrániť život iba zložitou operáciou, pri ktorej je nutné zastaviť mu srdce, napojiť ho na mimotelový obeh.
Jasmin si uvedomuje, že ak posmrtné prístavné mesto naozaj existuje, synček nebude schopný vrátiť sa do života vlastnými silami.
A preto tam musí byť s ním.
Zo švédskeho originálu Playground (Albert Bonniers Förlag, ScandBook AB, Falun 2015) preložila Mária Bratová.

Ukážka textu z knihyJasmin Pascalová-Andersonová sa prebrala z narkózy v Budapešti v nemocnici Országos Orvosi. Za sklenou stenou vnímala akýsi tieň a po čase usúdila, že je to Mark. Pokúsila sa hovoriť, stále však nemala hlas. Spoznávala ho ťažko, lebo pred očami sa jej robili kruhy, čo ju priam bodali v hlave. Mark vošiel za ňou, mal pri sebe jej náušnicu, sadol si na peľasť a povedal čosi, čomu nerozumela. Pohladkal ju po líci a drobnú perlu jej nasadil do ľavého ucha. Takmer nevládnou rukou si stiahla z tváre vlhkú kyslíkovú masku a lapala po dychu.
„Smrť nefunguje,“ vytlačila zo seba v záchvate kašľa.
„Jasmin, ty žiješ, nie si mŕtva,“ šepol Mark a pokúsil sa usmiať.
„Ľudia sa zhromažďujú v prístave a potom miznú na lodiach,“ dychčala. „Všade visia červené lampióny, všetky nápisy sú v čínštine, nerozumiem... všetko je omyl, nič nechápem...“
„To bude v poriadku,“ upokojoval ju.
Vošla sestrička a po anglicky sa spýtala Jasmin, ako sa cíti, skontrolovala hladinu kyslíka a krivku EKG. Jasmin sa pozrela Markovi do očí, no pôsobilo to, akoby hľadela kamsi cez neho, na chaotické obrázky vo vlastnej hlave.
„O chvíľu príde za vami lekár,“ oznámila jej sestrička pred odchodom.
„Triáda je všade,“ pokračovala Jasmin a premáhala plač. „Videla som, ako berú dieťa rodičom.“

Originálny názov: Playground Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 ISBN: 9788055147680 Rozmer: 155×235 mm Počet strán: 400 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách