🎵 Nové CD Sima Martausová: Oslobodená

Kniha Stavebné materiály - Miroslav Brodňan, Alena Čavojcová, Jozef Jošt

Stavebné materiály

V súčasnom stavebníctve sa používajú materiály tradičné, ktoré sa na základe skúseností využívajú už celé generácie, ale aj...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
9,85€
Zľava 5%
9,36€

V súčasnom stavebníctve sa používajú materiály tradičné, ktoré sa na základe skúseností využívajú už celé generácie, ale aj novodobé, vyrobené na základe nových vedeckých poznatkov. Sortiment súčasných stavebných materiálov je veľmi veľký, materiály sa vyrábajú v rôznych modifikáciách a niekedy ide o rovnaké materiály pod inou obchodnou značkou, takže je veľmi ťažké orientovať sa v celom ponúkanom sortimente. Optimálny výber materiálu pre určité riešenie stavby je náročný. Pri definovaní stavebného materiálu ide o všetko, čo sa stáva priamou súčasťou stavebnej konštrukcie. Ide nielen o zabudované materiály a výrobky, ale aj o suroviny na ich výrobu. Pre racionálny výber vhodného stavebného materiálu je nevyhnutné poznať jeho vlastnosti. Význam stavebných materiálov pre celkovú kvalitu stavebného diela je veľký. Vývoj stavebných materiálov v súčasnosti napreduje smerom k vyššej kvalite a k zlepšeniu výsledných vlastností.

Skriptá zo stavebných materiálov sú určené hlavne študentom prvého ročníka bakalárskeho štúdia na Stavebne fakulte. Slúžia ako pomôcka na laboratórnu výučbu v rámci predmetu Stavebné materiály. Zámerom autorov bolo prehľadne spracovať pomôcku, pomocou ktorej sa študenti oboznámia so všeobecnými princípmi skúšania niektorých najdôležitejších vlastností stavebných materiálov v laboratóriách Katedry stavebných konštrukcií a mostov.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 210×298 mm ISBN: 9788055409832 Počet strán: 190 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách