❄️Veľké knižné upratovanie!

Malá kniha o srdci


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
6,00€
Zľava 7%
5,58€

Publikácia obsahujúca meditácie, ktoré objasňujú slová z Ježišovej kázne na vrchu a tiež stretnutia ľudí s Ježišom z evanjelií.


Malá kniha o srdci

"Čo je duchovné? Kde sa nachádza oblasť nášho duchovného bytia?

V našom vnútri je mnoho vecí. Sú v nás veci, nad ktorými vládneme. Utvárame ich svojím myslením, predstavivosťou a vôľou. Môžeme si sadnúť, zvážiť svoje možnosti, preskúmať okolnosti a vymyslieť plán, ako dosiahnuť ciele, ktoré sme si vytýčili. Môžeme sa vzdelávať, radiť, čítať knihy, rozvíjať svoje dary, uskutočniť svoje možnosti. To je náš psychický život, naše duševné úsilie a práca. Veľká tajomná krajina ducha však leží až za hranicami psychického. Tam, kde vo svojom vnútri stojíme pred vecami, ktoré nás presahujú. Nemáme ich pod kontrolou. My neurčujeme ich - oni určujú nás.

Môžeme prečítať množstvo múdrych kníh, vypočuť si duchaplné kázne, môžeme premýšľať do hĺbky nad tajomstvom života, lúštiť jeho zmysel; ak sa však nad nami nerozsvieti svetlo Ducha, vnuknutie, inšpirácia, zostávame v tme.

Môžeme urobiť množstvo chvályhodných, užitočných vecí, aby sme utvárali svoj charakter. Môžeme sa snažiť, byť dobrí, prejavovať dobro; to najpodstatnejšie, čo robí dobro dobrom, však leží mimo dosahu nášho úsilia. Lásku ako bytostný stav ducha si nemôžeme vsugerovať, nemôžme ju v sebe vytvoriť vlastným úsilím. Je mimo našej moci.

Základné hodnoty, ktoré nášmu životnému úsiliu dávajú zmysel, sa vymykajú našej kontrole. Nepatria nám, nevlastníme ich. Uprostred sveta ducha stojíme vo svojej ľudskej prirodzenosti pred absolútnom, ktoré nás v každom smere presahuje. Všetky rozmery duchovného života - hodnoty ako pravda, láska či sloboda - majú v sebe rozmer absolútna. Pravda je naozaj pravdou, iba ak je úplná. Poznanie, narušené čo i len malým zlomkom nevedomosti, ilúzie a predsudkov, nie je poznaním Pravdy. Láskavý vzťah, narušený čo i len malým zrnkom egoizmu, nie je ozajstným vzťahom Lásky.

Tu je to miesto, na ktoré nás vedieš, Kriste? Miesto základnej samozrejmej skutočnosti, že nám nie je vlastná ani Láska, ani Pravda, ani Sloboda? Upozorňuješ nás na prostú ilúziu, ktorej denne podliehame: Hovoríš: Som bohatý, zbohatol som, nič nepotrebujem, a nevieš, že si biedny, úbohý, chudobný, slepý a nahý

>

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 ISBN: 9788097086800 Rozmer: 150×210 mm Počet strán: 120 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách