Poštovné zadarmo už pri objednávke nad 39€

Kniha Pitbull report (kniha + CD) - Maroš Hečko, Home Made Mutant

Pitbull report (kniha + CD)


🍎 Vypredané
13,10€

Zbierka básní PITBULL REPORT nie je obvykle stavanou knihou básní. Je to zmes viacerých štýlov a prepletajúcich sa žánrov. Rovnako ako film, ktorý stojí na pomedzí obrazu, hudby a slova, aj PITBULL REPORT sa stavia do zeme nikoho a necháva sa pohyblivými obrázkami inšpirovať.

Súčasťou CD je krátky film Veci a videoklip ku skladbe You Are Here z albumu Home Made Mutant: High Voltage Resistance v réžii Daniela Riháka

Maroš Hečko (*18. januára 1967 v Bratislave) – scenárista, básnik, hudobník a organizátor filmového festivalu krátkometrážnej tvorby AZYL. Vyštudoval filmovú akadémiu VŠMU v Bratislave. Vystriedal niekoľko zamestnaní, začínal ako asistent produkcie vo filmových ateliéroch Koliba, na celovečernom filme Dušana Hanáka Súkromné životy. Neskôr pracoval na dvoch televíznych projektoch. Spolupráca s režisérom Štefanom Semjanom na dokumentárnom filme o Andym Warholovi dala podnet na založenie produkcie Flugcojg Hilm, ktorej súčasť tvorili i kameraman Martin Štrba a strihač Dušan Milko. So Štefanom Semjanom neskôr spolupracoval aj na tvorbe celovečerného filmového debutu pod názvom Na krásnom modrom Dunaji (1993), za ktorý dvojica získala druhé miesto v prestížnej filmárskej súťaži Sundance Institute Róberta Redforda a za scenár obdržala cenu Francúzskeho filmového inštitútu v Paríži. Od roku 1995 bol zakladajúcim členom hudobnej formácie Nemogucaja Kucka (Bezmocná Hŕstka), s ktorou vydal tri albumy. O dva roky neskôr založil spolu s Oskarom Rózsom, Andrejom Šebanom a Marcelom Buntajom zoskupenie Free Faces. Stali sa objavom roka 2000 a kapelou roka v roku 2002. Od toho istého roku je leadrom soc-popovej skupiny Wedding Band a zoskupenia Home Made Mutant.

S akustickou kapelou Home made mutant vydal CD Pitbull Report, s hudobným CD vyšla aj rovnomenná debutová zbierka básní, ktorá získala ocenenie Najkrajšia kniha roka (grafický dizajn Broňa Brtáňová).

Príloha: CD Jazyk: slovenský Rok vydania: 2004 Rozmer: 133×192 mm ISBN: 1 Počet strán: 88 Väzba: pevná