📚 Viac ako 60 000 kníh doručíme do Vianoc!🎄

Tikal


🍎 Vypredané
39,90€
Zľava 7%
37,11€

Autori nás pozývajú do najväčšieho mayského mesta Tikalu. Samozrejme už ubehlo nejaké to storočie od čias, kedy tu rozkvitala mayská civilizácia a vyrástli tu vysoké pyramídy. Na Vás je, aby ste to čo z nich ostalo, znova objavili a vykopali.
Štyri archeologické expedície súperia medzi sebou o čo najviac získaných archeologických objavov, stavajú tábory, odkrývajú rôzne veľké pyramídy a vykopávajú artefakty. Počas každého ťahu hráč najskôr umiestni ďalšie pole na plán a potom má možnosť využiť desať tzv. akčných bodov. Pyramída patrí tomu hráčovi, ktorý má na jej políčku najviac členov expedície. Prebiehajú o ne často napínavé súboje.
Cieľom hry je získať čo najviac bodov za pyramídy a artefakty v súčte všetkých štyroch bodovaní počas hry. Náhoda sa v hre výraznejšie prejavuje iba v základnej verzii pravidiel, v "profi" verzii je jej vplyv obmedzený na minimum. Po úvodnom zoznámení s herným princípom jednoznačne odporúčam prejsť práve na túto rozšírenú verziu hry.
Jednoduchý herný princíp spolu s dražobným systémom dáva hráčom priestor pre vymýšľanie stratégie a minimálny vplyv náhody dáva šancu doviesť plán až do konca. Dôležité sú aj okamžité rozhodnutia počas hry (napr. či udržím obe pyramídy alebo len jednu). V týchto situáciách sa Vám obvykle zdá, že by ste na ťah potrebovali nie 10 ale aspoň 20 akčných bodov. Kto chce uspieť, musí hrať predovšetkým efektívne. Hra býva napínavá až do posledného ťahu.
Tikal je skvelá strategická hra, v ktorej sa dobre kombinuje pozičná zložka hry (hráč musí stále uvažovať dopredu, čo bude robiť v ďalších kolách) s taktickou (ako najlepšie umiestniť tento hex?, nemôže mi súper zobrať pyramídu?). Ide o prvú a najúspešnejšiu hru z trilógie Tikal, Java a Mexica.

Rok vydania: 2015 Katalógové číslo: 1667

Zaradené v kategóriách