Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Krehká rovnováha - Karol Felix

Krehká rovnováha


🍎 Vypredané
19,88€

„Karol Felix občas pripomína fotografa zo Zväčšeniny Michelangela Antonioniho, ktorý odfotením jedného motívu prichádza pri zväčšovaní na ďalšie súvislosti. Pritom je jedno, či je východiskový tvar abstraktný, alebo reálnejší. Karol Felix tak dosahuje neznesiteľne ľahkú krehkú rovnováhu, ktorá zjednodušením nadobúda vlastnú mágiu. Pozerať sa na jeho obrazy a grafiky je rovnako vzrušujúce ako počúvať ich túžby.“ (z úvodného textu Ľuda Petránskeho).

Kniha bola zaradená do kolekcie Najkrajšie knihy Slovenska 2004.

V slovenských podmienkach sa výtvarné monografie pripravujú obvykle až umelcom, ktorí už pomaly završujú a bilancujú svoje dielo. Nová edícia Malé monografie vydavateľstva Edition Ryba sa podujala mapovať súčasné slovenské výtvarné umenie z iného uhla pohľadu. Jej ambíciou je poskytovať priestor na knižnú prezentáciu výtvarníkom „na ceste“, umelcom v strednom veku. V prvých zväzkoch predstavuje tvorbu dvoch štyridsiatnikov, žiakov legendárneho oddelenia voľnej grafiky a knižnej tvorby profesora Albína Brunovského.
Malé monografie vychádzajú na kvalitnom papieri, vo výnimočnej typografickej úprave a mimoriadnom polygrafickom spracovaní. 100 číslovaných a 20 autorských výtlačkov limitovanej edície vychádza s vloženým originálnym grafickým listom autora.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2005 Rozmer: 195×255 mm ISBN: 809691510 Počet strán: 74 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách