Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Svetozár Stračina - Marian Plavec

Svetozár Stračina

Spomienky na hudobného skladateľa


🍌 Odosielame o 6 dní.
24,90€
Zľava 7%
23,16€

Publikácia s názvom Svetozár Stračina je jedinečnou knihou spomienok na jedného z najvýznamnejších hudobných skladateľov Slovenska druhej polovice minulého storočia. Okrem odborných hodnotení muzikológov nájdete v nej úsmevné príbehy i vtipné fotografie, pretože hudobný skladateľ bol nielen neopakovateľným majstrom piatich čiar, ale aj tvorcom neformálnej zábavy.

Textovo-obrazová mozaika v reprezentačnom spracovaní je zložená z viac ako 120-tich príbehov, rozprávaní a spomienok jeho priateľov, hercov, spisovateľov, lekárov, novinárov, autorov programov pre folklórne festivaly: choreografov (Lúčnica, SĽUK), vedúcich folklórnych súborov a skupín, tanečníc, speváčok, muzikantov... V knihe sú po prvý raz publikované Stračinove autentické postrehy, pripomienky a odborné názory na hudobný život na Slovensku. Prínosom publikácie sú aj jeho poetické a poviedkové prvotiny, kresby, nechýbajú ani fotografie drevených sošiek rôznych ľudových rezbárov, ktoré boli predmetom jeho zberateľskej záľuby.

Kniha v závere prináša kompletný zoznam jeho hudobných diel vytvorených pre film, televíziu, rozhlas, divadelné a folklórne scény. Vhodná je pre študentov, učiteľov hudobných škôl, ako aj pre všetky vekové kategórie čitateľov.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2010 Rozmer: 218×274 mm ISBN: 9788097019327 Počet strán: 506 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách