📚 Knižná akcia každý mesiac

Americký ostreľovač

V rokoch 1999 až 2009 zaznamenal tento príslušník jednotky U. S. Navy SEAL rekordný počet úspešných zásahov v celej...

Chris Kyle, Scott McEwen, Jim DeFeliceIkar (2015) • Filmové spracovanie Americký ostreľovač

🍎 Vypredané, sú však dostupné iné vydania
10,90€

V rokoch 1999 až 2009 zaznamenal tento príslušník jednotky U. S. Navy SEAL rekordný počet úspešných zásahov v celej vojenskej histórii Spojených štátov. Iračania ho prezývali Al Šajtan (Diabol) a na jeho hlavu vypísali odmenu. V armáde sa preslávil ako The Legend – Legenda, pretože chránil ostatných vojakov zo striech a tajných skrýš s desivou presnosťou. Kylovo strhujúce rozprávanie o jeho neuveriteľných zážitkoch z Iraku sa radí k najpozoruhodnejším vojnovým memoárom.
Kyle otvorene rozpráva o hrôzach vojny ako človek, ktorého dva razy postrelili a ktorý tragicky stratil dvoch blízkych priateľov. Kniha Americký ostreľovač je tak zároveň poctou jeho spolubojovníkom. V príbehu vystupuje aj Chrisova manželka Taya s úprimným svedectvom o tom, ako vojna poznačila ich manželstvo, deti aj Chrisa samého.
Americký ostreľovač je autentický vojnový triler a zároveň hlboko osobná spoveď jedinečného človeka.

Z anglického originálu American Sniper (William Morrow, an Imprint of HarperCollinsPublishers) preložil Marek Leško.

Ukážka textu z knihyKeď sa ma ľudia pýtajú, ako ma vojna zmenila, odpovedám, že najväčší posun nastal v tom, ako sa dívam na bežné problémy, ktoré strpčujú život každému z nás. Tie ma už vôbec nedokážu rozladiť. Vždy si poviem, že sú aj oveľa horšie veci, čo sa človeku môžu prihodiť. Viem to, lebo som ich videl na vlastné oči. Ba čo viac – sám som ich prežil.
Chris Kyle

Originálny názov: American Sniper Rok vydania: 2015 ISBN: 9788055142647 Rozmer: 135×210 mm Počet strán: 336 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčinaŠtýl: vojnový, historický

Zaradené v kategóriách