Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Čo naozaj jeme?

Pravdy a mýty o jedle

Tim SpectorN Press (2023)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,90€
Zľava 15%
14,37€

📚Prečítaná za 13,52€ (Zľava 20%) Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Kniha Čo naozaj jeme? spochybňuje všetky stravovacie návyky, vládne opatrenia, zázračné riešenia či nálepky, ktorými sa označujú niektoré údajne škodlivé potraviny, a nabáda nás, aby sme razantne prehodnotili svoj vzťah k jedlu.

V priebehu svojho výskumu a lekárskej praxe britský lekár Tim Spector zistil, že existuje až šokujúco málo dôkazov týkajúcich sa našich najhlbšie zakorenených predstáv o jedle.

Je soľ naozaj taká škodlivá, ako sa o nej tvrdí?
Sú ryby zdravé? A čo káva, červené mäso či nasýtené tuky?
Môžu sa tehotné ženy spoľahnúť na rady svojho gynekológa o tom, čo majú jesť?
Má bezlepková strava vôbec nejaké výhody?
Čo vlastne vedia lekári o výžive?


V dvadsiatich troch krátkych kapitolách sa Tim Spector rozhodol zbúrať mýty o jedle a zároveň odhaliť, prečo sú takmer všetky tvrdenia o ňom nesprávne. Poukazuje na škandalózny nedostatok kvalitných vedeckých dôkazov, na ktorých sa zakladajú štandardné stravovacie odporúčania, a odkrýva zákulisie potravinárskeho priemyslu, ktorý pevnou rukou ovláda obsah našich tanierov. Autor upozorňuje, že tieto naliehavé problémy nie sú dôležité len pre naše osobné zdravie, ale aj pre budúcnosť celej planéty.


Recenzie a kritiky

Originálny názov: Spoon-Fed Rok vydania: 2023 ISBN: 9788082301499 Rozmer: 140×215 mm Počet strán: 272 Väzba: brožovaná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách