Nový Dominik Dán v predpredaji, pozri knihu tu =>

Poviedka 2022 - prečítaná (bazár kníh)

výborný stav = prečítaná kniha bez poškodenia


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
3,00€

📚Nová za 5,00€ Zobraziť novú knihu

Zborník najlepších poviedok 26. ročníka literárnej súťaže.

Hlavnú cenu získal Kristián Lazarčík. Prémiami boli ocenení: Terézia Fabianová, Mária Figurová, Marek Grajciar, Dorota Hinštová, Peter Hoferica, Pavol Kuspan, Kristína Lenart, Zuzana Vasičáková Očenášová a Pavol Weiss.

V knihe je okrem všetkých ocenených poviedok publikovaný aj predslov predsedníčky poroty Ivany Gibovej, štatistické údaje a zoznam všetkých súťažných prác, ktoré postúpili do druhého a tretieho kola. Na konci knihy je prihláška do nasledujúceho ročníka súťaže.

Porotkyne, ktoré posudzovali 367 súťažných prác a aj príspevky v predchádzajúcich ročníkoch sa zhodli, že kvalita textov má stúpajúci trend, o čom svedčí fakt, že do druhého kola postúpil dvojnásobný počet poviedok ako vlani. Rozhodovanie bolo preto zložité a množstvo zaujímavých poviedok sa do finále nedostalo – ich názvy sú označené v doslove zborníka, aby porota povzbudila ich autorov k ďalšej tvorbe.

Rok vydania: 2022 Rozmer: 104×143 mm Počet strán: 248 Väzba: brožovaná Štýl: filozofický, romantickýJazyk: slovenčina

Vydavateľstvo Koloman Kertész Bagala

Obchodný názov: KK Bagala, s.r.o.Adresa: Ludanská 27 934 05 Levice Slovenská republikaE-mail: kkbagala@kkbagala.sk

Zaradené v kategóriách