📚 Knižná akcia každý mesiac

Sudcov zoznam

Je rešpektovanou autoritou, no na rukách má krv

John GrishamIkar (2023) • Séria Svišť • 2. diel

🍌 Predobjednávka, vychádza 7. 2. 2023
15,90€
Zľava 21%
12,56€

Lacy Stoltzová, známa z románu Svišť, v minulosti vyšetrovala sudkyňu, ktorá prijímala miliónové úplatky od zločineckého syndikátu. Vtedy len o vlások unikla smrti. Odvtedy prešli tri roky a Lacy sa blíži k štyridsiatke. Práca v Rade pre sudcovskú etiku ju už nebaví a uvažuje nad zmenou. Stretne však záhadnú ženu, takú vystrašenú, že nemá odvahu prezradiť pravé meno. Jej otca zavraždili pred dvadsiatimi rokmi, policajtom sa nepodarilo prípad vyriešiť. Lenže žena má podozrivého, je ním priam posadnutá, sleduje ho už dvadsať rokov. A popritom odhalila ďalšie obete.

Podozrenie však nestačí, ibaže nájsť dôkazy sa zdá nemožné. Ten muž je brilantný, trpezlivý a vždy má náskok pred políciou. Ide o mimoriadne rafinovaného sériového vraha. Vyzná sa vo forenzných vedách, ovláda policajné postupy a čo je najdôležitejšie: pozná zákony. Ide totiž o sudcu z Floridy a patrí do Lacinej jurisdikcie.
Dotyčný sudca si vedie zoznam obetí a cieľových osôb, obsahuje mená nič netušiacich ľudí, ktorí mu niekedy v živote skrížili cestu a nejakým spôsobom sa ho dotkli. Ako môže Lacy začať s vyšetrovaním a nedostať sa do jeho zoznamu?

Sudcov zoznam je bezpochyby dosiaľ najmrazivejší román Johna Grishama.

Originálny názov: The Judge’s List Rok vydania: 2023 ISBN: 9788055186573 Rozmer: 125×205 mm Počet strán: 296 Väzba: pevná Jazyk: slovenčinaŠtýl: napínavý

Zaradené v kategóriách