Májová knižná akcia už od 1,90 €, klikni tu =>

Atlas ciest a bádateľov


🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
16,89€

📚Prečítaná za 10,60€ Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅Výhodné ceny ✅Bezpečný nákup

Knižka pre všetkých malých objaviteľov na ceste za spoznávaním veľkého sveta.

Pred niekoľkými storočiami sme nepoznali hranice Zeme a mnohé časti sveta existovali izolovane, bez prepojenia s ostatnými. Nemali sme poznatky o rôznych územiach a rastlinných či živočíšnych druhoch, ani o iných ľuďoch či kultúrach. Ak sme chceli spoznať svet, museli sme sa vydať na cesty. Na oslovi, na ťave, loďou alebo pešo sme sa vypravili do neznáma a vracali sa s nezvyčajnými novinkami o iných kútoch sveta.

Cesty mníchov, botanikov, obchodníkov, námorníkov i umelcov významne prispeli k tomu, aby sme lepšie spoznali Zem a dozvedeli sa o iných ľuďoch. Títo cestovatelia z rôznych čias i miest sú hlavnými postavami tejto knihy, kde nechýbajú mapy a veľa, veľa dobrodružstiev.


Kniha získala v roku 2019 hlavnú cenu Raggazzi Award Medzinárodného veľtrhu detských kníh v Bologni v kategórii non-fiction.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2022 Odporúčaný vek: 7+ ISBN: 9788082340146 Rozmer: 240×300 mm Počet strán: 140 Väzba: pevná Štýl: dobrodružnýJazyk: slovenčina

Vydavateľstvo Monokel

Obchodný názov: Monokel s.r.o.Adresa: Brnianska 6975/25 851 01 Bratislava – mestská časť Staré Mesto Slovenská republikaE-mail: monokel@monokel.ooo

Zaradené v kategóriách