Nové septembrové knižné zľavy sú TU!

Krycie meno Bežec

Prvá kniha o zákulisí slovenskej tajnej služby, politiky a podsvetia. Najkontroverznejšia kniha tohoto roku. Kniha Krycie...

Peter TóthDixit (2013)

🍌 Odosielame o 6 dní.
12,95€
Zľava 10%
11,66€

📚Prečítaná za 7,77€ (Zľava 40%) Zobraziť v bazári kníh

Prvá kniha o zákulisí slovenskej tajnej služby, politiky a podsvetia. Najkontroverznejšia kniha tohoto roku.

Kniha Krycie meno Bežec obsahuje množstvo doposiaľ nepublikovaných informácií zo zákulisia tajných služieb, slovenskej politiky a bratislavského podsvetia. Odhaľuje existenciu takzvanej paralelnej tajnej služby, neobvyklej organizácie spravodajských dôstojníkov, usilujúcich sa dokumentovať prešľapy oficiálnej SIS. Odpočúvanie centrál opozičných strán, horiace autá, výbuchy a záhadné zmiznutia ľudí. Aj taká bola nedávna história 90-tych rokov minulého storočia.
Na jej pozadí sa odvíja autobiografický príbeh Petra Tótha, ktorý bol ako novinár pod drobnohľadom tajnej služby, neskôr sa stal jej príslušníkom a nakoniec aj riaditeľom kontrarozviedky SIS. Rozpráva o tom, ako našiel ukrývajúceho sa Oskara Fegyveresa, korunného svedka únosu prezidentovho syna, a ponúka zasvätený pohľad na vraždu jeho najlepšieho priateľa Róberta Remiáša.
Autor sa nevyhýba ani kontroverzným udalostiam zo svojho života. Otvorene popisuje svoj kariérny vzostup, ale aj strmý pád.
Bežec umožňuje bližšie spoznať jeho autora a ponúka nekonvenčné videnie sveta tajných služieb.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2013 ISBN: 9788089662067 Rozmer: 148×210 mm Počet strán: 352 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách