🎄 Najrýchlejšie vianočné darčeky + SÚŤAŽ 🎄

1222 metrov nad morom

Apokalyptická snehová víchrica uväzní v hoteli cestujúcich, ktorí prežili vykoľajenie vlaku pri Finse vo výške 1222 metrov...

Anne HoltováIkar (2013)

🍎 Vypredané
12,90€

🎁 Nakúp a vyhraj 15 x 50€ na ďalšie darčeky. Bližšie informácie a pravidlá súťaže TU

Apokalyptická snehová víchrica uväzní v hoteli cestujúcich, ktorí prežili vykoľajenie vlaku pri Finse vo výške 1222 metrov nad morom. Kým vonku zúri orkán, vnútri sa vyhrocujú konflikty. Príčinou je nájdená mŕtvola muža, známeho a medializovaného farára Cata Hammera. Medzi nedobrovoľnými hosťami sa nachádza aj bývalá policajná vyšetrovateľka Hanne Wilhelmsenová, ktorá zostala po nevydarenej policajnej akcii na invalidnom vozíku, no pátraniu po vrahovi kňaza sa akosi vyhýba. Nervozita stále narastá, všetkých znepokojuje prítomnosť neznámych osôb zo súkromného vozňa, ktoré teraz stráži v ich apartmáne ozbrojená ochranka. Ďalšia noc – ďalšia vražda, a zo snehového pekla niet úniku.

Z nórskeho originálu 1222 (Piratforlaget AS, Oslo 2007)
preložil Peter Kerlik.

Ukážka textu z knihy


Zaspala som. Možno som naozaj bola pripravená zamrznúť. Zima ma už netrápila. Čítala som o čomsi takom. Aj keď nechcem tvrdiť, že by som cítila to príjemné, uspávajúce teplo, aké vraj predchádza smrti zamrznutím, zuby sa mi prestali triasť. Akoby sa telo rozhodlo vytvoriť si stratégiu. Už nechcelo bojovať a chvieť sa. Naopak, cítila som, že sval za svalom sa postupne poddáva. Aspoň v tej časti tela, ktorú som sa usilovala ovládať.
Nie som si istá, či som naozaj spala.
Ale niečo bolo mimo mňa. Kým som zareagovala, záchranár za ten čas mohol mnohým pomôcť.
„Čo, dočerta...?“
Skláňal sa nado mnou. Cítila som na líci jeho dych, možno som sa usmiala. Po chvíľke si čupol a pozeral si moje kolená. Alebo nohy, ako som neskôr zistila.
„Si ochrnutá? Máš ochrnuté nohy? Už dávnejšie?“
Neodpovedala som.
„Johan,“ zvolal zrazu, no nevstal. „Johan! Poď sem!“
Teda už nie je sám. Cez búrku som začula vrčanie motorov a závan vetra prinášal zvonka slabý zápach výfukov. Hučanie motorov silnelo a slablo, zavše bolo silnejšie a potom sa stratilo, z čoho som usúdila, že je tam viac skútrov. Muž, ktorý sa volal Johan, si kľakol a poškrabal sa po brade, keď uvidel, čo mu jeho partner ukázal.
„Máš nohu prepichnutú lyžiarskou palicou,“ povedal napokon.

Originálny názov: 1222 Rok vydania: 2013 ISBN: 9788055135939 Rozmer: 135×210 mm Počet strán: 312 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách