Nová krimi Dominika Dána v predpredaji!

O malinkom semienku

Viera MúdraTatraplus (2021)

🍌 Odosielame o 14 dní.
16,90€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Kniha O MALINKOM SEMIENKU je jedinečná. Rozmer je vhodný do menších detských rúk. Celý text je písaný VEĽKÝM TLAČENÝM PÍSMOM, aby si ho vedeli začať čítať aj mladšie nadané deti. Kniha podporuje samostatnosť prvočitateľov.

TEORETICKÚ ČASŤ tvorí rozprávkový ,,nekonečný príbeh,,, v ktorom hlavní hrdinovia obilné klásky Samko Zrnko a Ninka Oziminka prechádzajú obdobím detstva, puberty a dospelosti počas jednotlivých ročných období až po žatvu. Následne je príbeh obohatený o naše tradície - obdobie žatvy v minulosti. Cieľom tejto časti je pochopenie, ako vzniká chlieb, čo tomu predchádza a ako dlho trvá, kým sa dostane na náš stôl. Do tejto časti sme pre školákov zaradili aj ,,obrázkové čítanie,,.

Na teoretickú časť nadväzujú AKTIVITY. Takto sme nazvali časť knihy, do ktorej sme vložili 5 QR KÓDOV. Každý QR kód v sebe nesie jednu aktivitu, ktorá dopomôže dieťaťu jednoduchšie pochopiť danú problematiku a zároveň prispieva k prepojeniu mozgových hemisfér. Po načítaní jednotlivých QR kódov si viete vytlačiť:
SPOLOČENSKÚ HRU znázorňujúcu životný cyklus obilia,
PEXESO a PUZZLE s pútavými obrázkami z knihy a
10 MAĽOVANIEK pre deti a dospelákov. Tieto aktivity pomáhajú zlepšiť koordináciu pohybov, očí a rúk, zlepšujú sústredenie a zvyšujú aktivitu pri učení. Všetky tieto aktivity si viete vytlačiť koľkokrát budete potrebovať, až donekonečna.
Poslednou aktivitou je NAHRÁVKA slovenskej ľudovej PIESNE ,,Povedal mi jeden chlapec,,, ktorú si môžu detičky vypočuť, naučiť sa a zaspievať spolu s DFS Drienka Trnava.

Záverečná časť knihy je ČASŤ PRAKTICKÁ. Za asistencie dospeláka sa dieťa stane MALÝM VÝSKUMNÍKOM a na vlastné oči sa prostredníctvom návodu na vypestovanie vlastnej jedlej mikrozeleniny presvedčí, čo sa dialo so Samkom a Ninkou, ako sa z malého semienka časom stane klíčok, neskôr výhonok, mladá rastlinka atď. Taktiež sa môže stať MALÝM PEKÁROM asistentom a s pomocou dospeláka si upečie svoj prvý-prvučičký domáci chlebík. Kniha obsahuje recept na najjednoduchší chlebík v zdravšej verzii zo špaldovej alebo bezlepkovej múky. Dieťa počas tejto práce pochopí, že dopracovať sa ku chlebíku niečo stojí, hlavne čas a námahu, trénuje si svoju trpezlivosť a zručnosť. Zároveň si z detstva odnáša hodnotné a nezabudnuteľné zážitky na chvíle, ktoré zmysluplným spôsobom prežíva so svojimi blízkymi.

Rok vydania: 2021 ISBN: 9788057018070 Rozmer: 175×220 mm Počet strán: 112 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách