Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Snehuliak

V Osle napadol prvý sneh. Jonas ráno vstane a zistí, že jeho matka zmizla. Ostane po nej jediná stopa – ružový šál, čo jej...

Jo NesboIkar (2012) • Séria Harry Hole • 7. diel

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
17,90€
Zľava 28%
12,90€

📚Prečítaná za 9,85€ (Zľava 45%) Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

V Osle napadol prvý sneh. Jonas ráno vstane a zistí, že jeho matka zmizla. Ostane po nej jediná stopa – ružový šál, čo jej daroval na Vianoce. Má ho na krku snehuliak. Predošlú noc sa nečakane zjavil na dvore a jeho čierne oči hľadia priamo do domu. Prípad rieši inšpektor Harry Hole, ktorý nedávno dostal tajomný list s podpisom Snehuliak. Situácia sa ešte väčšmi zamotáva, keď Harry zistí, že tento model sa opakuje – za posledných desať rokov sa stratilo jedenásť žien, a to vždy presne v deň, keď napadol prvý sneh. Vyšetrovanie je pre Harryho o to zložitejšie, že sa týka jeho novej kolegyne, ale aj milovanej Rachel. Prípad Snehuliak ho privádza na pokraj šialenstva. Brilantne vykreslené postavy a gradujúce napätie sú zárukou napínavého príbehu, aký vie napísať len majster súčasných trilerov Jo Nesbo. Z nórskeho originálu Snomannen (H. Aschehoug & Co., Oslo, 2007) preložil Jozef Zelizňák.

Ukážka textu z knihy


Zbadal čosi, čo mohli byť obrysy ľudskej postavy.
Rozsvietil baterku a namieril ju na čistinku.
Bola to ona. Stála vzpriamená medzi stromami a hľadela naňho bez žmurknutia oka tými istými veľkými ospalými očami ako na fotografii. Harrymu napadlo, že je oblečená v bielom ako nevesta a stojí pred oltárom uprostred lesa. V lese sa jej šaty blýskali. Harry sa nadýchol a trasúcou rukou vybral z vrecka mobil. Holm zdvihol po druhom zazvonení.
„Uzavri celý dom,“ dostal zo seba Harry. V hrdle mu vyschlo. „Zavolám posily.“
„Čo sa stalo?“
„Máme tu snehuliaka.“
„Čo?“
Harry mu to vysvetlil.
„To posledné som nepočul,“ kričal Holm. „Je tu zlé spojenie...“
„Hlava,“ zopakoval Harry. „Má hlavu Sylvie Ottersenovej.“
V slúchadle zavládlo ticho.
Harry poprosil Holma, aby k nemu prešiel po jeho stopách, a položil.
Potom si sadol k stromu, zapol si kabát až ku krku a zhasol, aby šetril baterku. Čakal. Uvedomil si, že už takmer zabudol, ako chutí tma.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: Snomannen Rok vydania: 2012 ISBN: 9788055131191 Rozmer: 135×207 mm Počet strán: 376 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčinaŠtýl: mysteriózny, napínavý

Zaradené v kategóriách