📚 Horúce knižné zľavy

Dokonalý pár

Funkcionári rozhodujú o všetkom. Koho budete milovať. Kde budete pracovať. Kedy zomriete. V dokonalom svete je všetko...

Ally CondieIkar (2012)

🍎 Vypredané, sú však dostupné iné vydania
11,90€

Funkcionári rozhodujú o všetkom. Koho budete milovať. Kde budete pracovať. Kedy zomriete. V dokonalom svete je všetko dokonalé. Dokonalí ľudia žijú dokonale naplánovaný život a zomierajú v dokonale pripravenom čase. Dokonalý systém im na želanie pridelí dokonalého partnera a narodia sa dokonalé deti. Čo sa však stane, ak sa niekto proti toľkej dokonalosti postaví? Čo ak niekto objaví cit, ktorý možno nie je dokonalý, ale zato úprimný? Ako ho uchráni pred funkcionármi „dokonalej“ spoločnosti? Cassia verila, že rozhodnutia funkcionárov sú vždy správne. Veď podriadiť sa im je len minimálna cena za dlhý život, ideálnu prácu a dokonalého životného partnera. Preto keď sa na displeji ako Cassiin nový partner objaví jej najlepší kamarát, nepochybuje, že je to ten pravý... až kým sa na tom istom displeji tesne pred vypnutím nemihne aj úplne iná tvár. Odrazu musí riešiť čosi nepredstaviteľné – vybrať si medzi Xanderom a Kyom, medzi jediným životom, aký kedy poznala, a cestou, po ktorej sa doteraz nikto nevydal. Musí sa rozhodnúť medzi dokonalosťou a láskou. Dokonalý pár je príbeh z budúcnosti postavený na literárnych kvalitách starej dobrej minulosti. Je to prvá časť trilógie, pokračovanie s názvom Crossed vyjde v Ikare v druhej polovici roka 2012. V USA sa bleskovo zaradil medzi bestsellery a pripravuje sa aj filmové spracovanie. Z anglického originálu Matched (Dutton Books, a member of Penguin Group USA Inc., New York 2010) preložil Patrick Frank.

Ukážka textu z knihy

Pri triedení som sa zamerala na rytmus, vzorce správania a výdrž subjektov. Videla som pomalších s rovnomernými pohybmi, ktorí stíhali viac, ako by človek očakával. Videla som rýchlych a presných, ktorí boli jednoznačne najlepší. Videla som, ako sa ich ruky pohybujú medzi prúdmi vriacej vody, ako sa k nim presúva prúd misiek a ako ich po jednej umývajú.
Nevidela som ľudí. Nevidela som tváre.
Keď ubehli tri hodiny, ktoré mi vyhradili, bolo mi jasné, že som tých pracovníkov vytriedila dobre. Vedela som, že som určila najlepších z celej skupiny.
Potom som však neodolala a pozrela sa na číslo pracovníka v samom strede, presne medzi najlepšími a najhoršími z tejto zmeny.
Zdvihla som zrak od tabuľky. To číslo patrilo Kyovi.
Chcelo sa mi plakať a smiať zároveň. Bolo to, akoby mi posielal nemý odkaz. Nikto nedokáže zapadnúť do kolektívu tak ako on. Nik nezvládol umenie priemernosti tak dokonale. Niekoľko sekúnd som si to číslo dovolila sledovať ako chalana v modrých normošatách s tmavými vlasmi. Inštinkt mi vravel, že patrí do lepšej, efektívnejšej skupiny, ktorá dostane lepšie pracovné zaradenie. Možno ich pošlú niekam preč z mesta, ale aspoň neostane trčať v tejto hroznej hale. Na druhej strane som však mala pocit, že to jednoducho nedokážem. Aký by bol môj život bez neho?

Originálny názov: Matched Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 Rozmer: 145×227 mm ISBN: 9788055127392 Počet strán: 264 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách