📚 Aktuálne knižné zľavy

DVD Kopytem sem, kopytem tam - Věra Chytilová

Kopytem sem, kopytem tam

Kopytem sem, kopytem tam (1988) - r. Vera Chytilová - h. Tomás Hanák, Milan Steindler, David Vávra


🍎 Vypredané
5,95€
Zľava 7%
5,53€

Choroba AIDS sa stala východiskom pre skúmanie povrchných vzťahov medzi ľuďmi a symbolom smrteľného ohrozenia, stresovej situácie, ktorá odhaľuje podstatu jednotlivých charakterov. Traja sympatickí tridsiatnici veselo užívajú život, namiesto lásky striedajú sexuálne partnerky a cenu života im pripomenie až ohrozenie AIDS. Film o apatii, nihilizme, nivelizácii hodnôt, epikurejskom egocentrizme so samovražednými dôsledkami. Euforické eskapády ako zúfalá snaha premôcť pocit odcudzenia v spoločnosti.

Významným prínosom sa stala účasť amatérskeho divadla Sklep, ktorá dodáva filmu originálnu poetiku, hravú recesiu a osobité hrecké prejavy T. Hanáka, M. Šteindlera a D. Vávru. Námetom a scenáristickou spoluprácou sa uviedol mladý absolvent FAMU P. Škapík. V chytilovsky hektickom tempe rozprávania upúta rozháraná kompozícia obrazu (farebne sýtej tónine dominuje červená), nervný strih, dekomponovaná hudba, pulzovanie a ostré jazdy p"sobivej kamery, snímajúcej v najnemožnejších uhloch a sklonoch. Dômyselný humor a efektné pózerstvo sú predvádzané natoľko okázalo, až je vlastná amorálna podstata skutkov prehlušovaná a ostrosť pohľadu na zdeformovanú realitu sa rozptyľuje.

Herci: Tomáš Hanák, Milan Šteindler, David Vávra, Chantal Poullain - Polívková, Jiří Bartoška, Josef Kobr, Zdeněk Mucha, Jana Marková, Pavel Vangeli, Tereza Kučerová, Daniela Píchová, Dagmar Pušová, Magda Dolejšová, Dáša Neblechová, Marie Hradilková, Magda Weigertová, Daniela Šrajerová, Milan Štrich, Radim Vašinka, Petr Křiváček, František Olšovský, Břetislav Tetera, Štěpán Kučera, Jaroslav Kolísek, Karel Sekera, Hana Menčíková, Viktorie Knotková, Renata Beccerová, Barbora Dlouhá, Naďa Vaňátková, Jitka Zelenková

Jazyk: český 2.0 Rok vydania: 1988 Rozmer: 135×190 mm Katalógové číslo: 13628 Dĺžka: 128 Obal: DVD obal

Zaradené v kategóriách